#
#
اخبار اقتصادی بورس

تخفیف‌ به بازار سیمان برگشت؛ افزایش قیمت‌ به تعویق افتاد

تخفیف‌ به بازار سیمان برگشت؛ افزایش قیمت‌ به تعویق افتاد
کد: 23223   تاریخ انتشار :۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶

در حالیکه تلاش می‌شد برای کنترل بازار سیمان، قیمت‌ها واقعی‌سازی شود رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازگشت تخفیف به بازار سیمان و تعویق افزایش قیمت این محصول معدنی خبر داد.

به گزارش TSEpress دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، با بیان اینکه با تمام تلاشی که شد در زمستان مجددا کارخانه‌ها سیمان را با تخفیف عرضه کردند، گفت: با تمام تلاش‌هایی که انجام شد و گزارش‌هایی که از بازار سیمان تهیه شد اما هنوز بستر برای برگرداندن قیمت سیمان به نرخ‌های مصوب سال ۱۳۹۳ فراهم نشده است.  عبدالرضا شیخان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با وجود اینکه در مقطعی به طور امیدوارکننده تخفیف‌ها در عرضه سیمان توسط کارخانه‌ها حذف شده بود اما مجددا با وضعیتی که در زمستان به وجود آمد و رکود ساخت و ساز موجب کاهش تقاضا شد، کارخانه‌ها از بهمن‌ماه تخفیفات را به این محصول بازگرداندند.

اولتیماتوم به تولیدکنندگان برای حذف تخفیفات

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال با گزارشاتی که به دست آمده، مدیران عامل صنعت سیمان را قانع کنیم که دیگر نیازی به تخفیفات نیست و البته تا این هفته به آنها اولتیماتوم دادیم تخفیفات خود را حذف کنند که روند قیمت‌گذاری را بتوانیم به شکل مرغوب‌تری پیگیری کنیم. وی در ادامه با اشاره به وضعیت تولید سیمان تا انتهای سال با تایید اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون حدود ۵۸ میلیون تن سیمان تولید شده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به ۶۰ میلیون تن برسد که البته نسبت به سال گذشته کاهش دارد.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

سیمان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.