۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 18 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

جزئیات بخشنامه جدید بانک مرکزی/ یوزانس هم سهمیه بندی شد

جزئیات بخشنامه جدید بانک مرکزی/ یوزانس هم سهمیه بندی شد
کد: 16445   تاریخ انتشار :۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۶

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، شرایط گشایش یوزانس را اعلام کرده که براساس آن، استفاده از یوزانس تنها برای تولیدکنندگانی که اقدام به واردات مواد اولیه مورد نیاز واحد تولیدی خود می‌کنند، مجاز است.

به گزارش TSEpress  به نقل از خبرنگار مهر، براساس بخشنامه بانک مرکزی و اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، استفاده از یوزانس تنها برای گروهی از تولیدکنندگان مجاز است. بر این اساس تنها تولیدکنندگانی که اقدام به واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی خود می‌کنند، مجاز هستند که از خط یوزانس برای تامین مالی خود استفاده کنند.

بر این اساس استفاده از یوزانس برای تجار و بازرگانانی که تامین کننده مواد اولیه سایر واحدهای تولیدی هستند، مجاز نیست.

در بخشنامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است: به بنابر مفاد نامه به شماره ۲۵۳۶۲۲ ۹۴مورخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ بانک مرکزي به اطلاع مي‌رساند استفاده از يوزانس صرفا براي توليدکنندگاني امکان پذير است که اقدام به واردات مواد اوليه مورد نياز واحدهاي توليدي خود مي‌کنند و تجار و بازرگاناني که تامين کننده مواد اوليه مورد نياز ساير واحدها هستند، را شامل نمي‌شود.

همچنین مدت زمان ثبت يوزانس حداکثر ۱۸۰ روز است.

بانک مرکزی   یوزانس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219