۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 14 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

جهش تقاضا در بازار خودرو با صدور کارت‌های اعتباری سه‌گانه از مهرماه

جهش تقاضا در بازار خودرو با صدور کارت‌های اعتباری سه‌گانه از مهرماه
کد: 19943   تاریخ انتشار :۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

براساس اعلام بانک مرکزی، کارت‌های تامین تسهیلات خرد در قالب کارت‌های اعتباری در سه سطح برنزی (تا سقف یکصد میلیون ریال)، نقره‌ای (تا سقف سیصد میلیون ریال) طلایی (تا سقف پانصد میلیون ریال) و برحسب توان بازپرداخت اقساط متقاضیان از مهر ماه صادر و جایگزین تسهیلات خرد خواهد شد.

    به گزارش  TSEpress  و به نقل از اقتصادآنلاین، محمدرضا نجفی منش روز جمعه درباره تاثیر کارت های اعتباری ۵۰، ۳۰ و ۱۰ میلیون تومانی بر بازار خودرو، گفت: این کارت ها بر تحریک کل بازار و همچنین بازار خودرو تاثیر مثبت دارد.
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان و اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد که صدور کارت های اعتباری طلایی، نقره ای و برنزی بر تحریک تقاضا و رونق بخشی به بازار خودرو تاثیر مثبت دارد. وی افزود: افرادی که کارت های ۵۰ و ۳۰ میلون تومانی دریافت کنند، می توانند خودروی مورد نیاز خود را از میان خودروهای تولید داخل یا خودروهای خارجی خریداری کنند.
  مسئولان بانک مرکزی از این کارت به عنوان انقلابی در نظام بانکداری کشور یاد کرده و می گویند خرید خودرو یا خرید کالاهای اساسی و جعاله تامین مسکن و حتی پرداخت هزینه های درمان، پرداخت هزینه های سفر، حق بیمه و غیره از مواردی است که می‌توان ازآن بهره برد و دامنه این کارت‌ها شامل تمامی کالاها و خدمات می‌شود. به گفته فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی، کارت‌های اعتباری با ۲ هدف کلی‌ خروج از رکود، افزایش تقاضای کل و ایجاد قدرت خرید برای مردم و تسهیل ارائه خدمات بانکی در بخش تسهیلات خرد صادر می شود. نحوه صدور کارت های اعتباری سه گانه برای شهروندان با توجه به اعتبارسنجی آنها توسط بانک ها خواهد بود. براین اساس صاحبان کارت های اعتباری در طول ماه خرید خود را انجام داده و با توجه به توافقی که از قبل با بانک عامل خود داشته اند، نسبت به پرداخت اقساط بین ۱۲ تا ۳۶ ماه اقدام می کنند. . . ما را دنبال کنید :  https://telegram.me/tsepress    

خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.