#
#
اخبار اقتصادی بورس

رشد ۱۷۰ درصدی ترانزیت ریلی

رشد ۱۷۰ درصدی ترانزیت ریلی
کد: 23420   تاریخ انتشار :۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷

معاون بهره‌برداری، سیر و حرکت شرکت راه‌آهن با بیان اینکه ترانزیت ریلی در دو سال گذشته ۱۷۰ درصد رشد داشته گفت: میزان ترانزیت به رکورد یک و نیم میلیون تن رسیده است.

حسین عاشوری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه در سال ۹۴، ۸۵ درصد بارهای جابجا شده از طریق شبکه‌ ریلی بین کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس بوده گفت: یکی از مهمترین درآمدهای ارزی دولت مربوط به ترانزیت ریلی است. وی با اشاره به رشد ترانزیت در دو سال گذشته اظهار داشت: ترانزیت در سال ۹۳ رشد ۵۰ درصدی و در سال ۹۴ رشد ۱۲۰ درصدی را تجربه کرد.

وی افزود: رشد ۱۷۰ درصدی ترانزیت در دو سال گذشته در کشورمان درآمد ارزی قابل توجهی را همراه داشت. معاون بهره‌برداری، سیر و حرکت شرکت راه‌آهن با بیان اینکه رکورد ترانزیت به یک و نیم میلیون تن رسیده است افزود: از مهمترین درآمدهای ارزی کشورمان مربوط به حوزه ترانزیت است و هر تن کیلومتر ترانزیت ریلی درآمدی برابر با دو و نیم برابر جابجایی بار داخلی دارد.

عاشوری همچنین با اشاره به یکسان‌سازی تعرفه بار در مسیر کریدور ایران -ترکمنستان‌- قزاقستان گفت: در سال ۲۰۱۵ توانستیم به طور آزمایشی یکسان سازی تعرفه بار در این مسیر را پیاده کنیم وبرای ادامه این روند جلساتی را با مقامات مسئول این کشورها برگزار خواهیم کرد.

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219