#
#
اخبار اقتصادی بورس

رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد؛ ۹میلیون بشکه در یک روز

رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد؛ ۹میلیون بشکه در یک روز
کد: 19641   تاریخ انتشار :۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۳

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از ثبت رکورد جدید صادرات نفت ایران خبر داد و گفت: با بارگیری همزمان ۱۰ کشتی نفتکش، روز گذشته حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت صادر شد.

    به گزارش  TSEpress  سید پیروز موسوی در گفتگو با مهر با اشاره به پهلوگیری همزمان ۱۰ کشتی نفتکش در اسکله های پایانه نفتی خارگ به عنوان بزرگترین پایانه نفتی ایران در خلیج فارس در روز گذشته، گفت: از این تعداد ۹ فروند کشتی از طریق اسکله‌های ثابت و یک فروند کشتی به روش STS «کشتی به کشتی» نفت خام صادراتی ایران را بارگیری کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام اینکه روز گذشته برای نخستین بار ۹ فروند کشتی غول پیکر نفتکش از طریق اسکله‌های تی و آذرپاد پایانه نفتی خارگ پهلوگیری و اقدام به بارگیری نفت ایران کرده‌اند، تصریح کرد: علاوه بر این یک فروند کشتی نفتکش هم به صورت کشتی به کشتی نفت خام مورد نیاز خود را بارگیری کرده است. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این عملیات پهلودهی بدون حضور کارشناسان خارجی و هیچ گونه حادثه ای با موفقیت انجام شده است، اظهار داشت: از طریق کشتی‌هایی که در اسکله‌های ثابت پایانه نفتی خارگ پهلودهی شدند در مجموع حدود هشت میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت بارگیری شده است. وی با بیان اینکه همچنین یک میلیون بشکه نفت خام هم از طریق بارگیری کشتی به کشتی انجام شده است، بیان کرد: هم اکنون ظرفیت و توان بارگیری کشتی های نفتکش در پایانه خارگ به بیش از ۹ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. موسوی با یادآوری اینکه از حدود ۴ سال قبل تاکنون عملیات گسترده بازسازی و نوسازی تاسیسات و اسکله‌های پایانه نفتی خارگ آغاز شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون همسو با افزایش ظرفیت تولید نفت امکان بارگیری و صادرات نفت خام کشور از پایانه خارگ وجود دارد.

برجام   نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.