#
#
اخبار اقتصادی بورس

سازمان تامین اجتماعی بلوک مدیریتی «شبندر» را می‌فروشد+ نامه

سازمان تامین اجتماعی بلوک مدیریتی «شبندر» را می‌فروشد+ نامه
کد: 23815   تاریخ انتشار :۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۶

به گزارش TSEpress  به نقل ازخبرگزاری فارس؛ سازمان تامین اجتماعی بنا دارد، روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۶ بلوک ۲۷٫۹۲ درصدی سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس معادل ۳ میلیارد و ۸۵۳ میلیون و ۹۹۹ هزار سهم این شرکت را به قیمت پایه هر سهم ۴۸۴۱ ریال در بازار اول بورس تهران، به طور یکجا و با شرایط نقد و اقساط واگذار کند.

این بلوک مدیریتی در حالی به قیمت یک هزار و ۸۶۵ میلیارد و ۷۲۰ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان روانه میز فروش بورس تهران می‌شود که پرداخت ۳ درصد از مبلغ ثمن معامله به عنوان سپرده حضور در مزایده به صورت نقد و یا ضمانت‌نامه بانکی از سوی خریدار از شروط اصلی این معامله عنوان شده است.

در مورد معامله به صورت نقد و اقساط ، سه درصد از ثمن معامله باید به صورت وجه نقد توسط خریدار تودیع و بابت ۹۷ درصد مابقی، خریدار باید یک فقره چک به تاریخ ۱۰ روز کاری پس از انجام معامله ارایه نماید.

سازمان تامین اجتماعی از طریق ۷ کد سهامداری حقوقی عرضه کننده این بلوک مدیریتی از طریق کارگزاری صبا تامین بوده و قطعیت معامله نیز در صورت انجام حداکثر ظرف مدت ۹ روز کاری پس از انجام معامله خواهد بود. در عین حال ارایه سند تسویه خارج از پایاپای منوط به ارایه یک فقره چک بابت مابقی ثمن معامله به تاریخ ۱۰ روز کاری پس از انجام معامله است.

در ترکیب هیات مدیره پالایش نفت بندر عباس هم اکنون سازمان تامین اجتماعی با ۲۷٫۹۳ درصد ، شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۷ درصد، سرمایه گذاری توسعه معین ملت با ۵٫۲۸ درصد و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با ۴۰ درصد از کل سهام اصلی سهامداران عمده این شرکت به شمار می‌آیند.

بازار سرمایه   بورس   پالایشگاه بندرعباس   تامین اجتماعی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219