#
#
اخبار اقتصادی بورس

شب‌های پرداخت یارانه؛شب مصیبت عظمای دولت

شب‌های پرداخت یارانه؛شب مصیبت عظمای دولت
کد: 7773   تاریخ انتشار :۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۹

به گزارش TSEpress  و به نقل از فارس، علی طیب‌نیا شب گذشته در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار از سوی وزارت امور اقتصاد دارایی برگزار شد اظهار داشت: دولت ماهانه 3 هزار و چند میلیارد تومان یارانه می‌پردازد و شبهایی که قرار است یارانه بپردازیم شب عزای دولت است.

وزیر اقتصاد یادآورشد: در جلسه دیروز هیئت دولت موضوع بهره وری نیز مطرح شد.

وی گفت: در وضعیت حساسی هستیم. اقتصادی که از سال های دور با بیماری نفتی رو به رو بوده و در دهه اخیر با سیاست های نادرست اقتصادی، تحریم، رکود و تورم وضعیت بدتری پیدا کرده نیازمند مدیریت صحیح است.

طیب‌نیا افزود: سال قبل با کاهش چشمگیر درآمدهای نفتی رو به رو شدیم و در دو سال گذشته تمام تلاش ما این بود که شرایط حاد کشور و تورم لجام گسیخته مهار و از رکود به رشد اقتصادی برسیم.

وی با اشاره به مشکلات دو چندان نفتی بودن اقتصاد در دوره‌های گذشته و سوءمدیریت‌هایی که رکود تورمی را تشدید کرد،افزود: تلاش کردیم تورم لجام گسیخته را مهار کنیم اگر می‌شد به این اهداف برسیم توفیق در مذاکرات هسته‌ای فراهم می‌شد.

وزیر اقتصاد افزود: در طی این سال‌ها مشکلات زیادی را تحمل کردیم و مردم رنج‌های زیادی کشیدند، اما تیم هسته‌ای به توفیق دست یافت.

وی افزود: امیدواریم با لغو تحریم‌های ظالمانه شرایط رشد اقتصاد فراهم شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: برای عدم تکرار اشتباهات گذشته و استفاده صحیح از منابع در اقتصاد باید به درک مشترک از مشکلات برسیم. پس نیازمند تصمیم و اقدام مشترک و در نهایت نظارت مشترک بر اقدامات هستیم.

وی گفت: اگر قرار است اقدام و نظارت مشترک صورت گیرد صاحبان رسانه نقش بی‌بدیلی دارند،امیدواریم همانگونه که تاکنون رسانه‌ها رسالت خود را در دوران سخت تحریم به انجام رساندند در پساتحریم نیز به همین گونه نقش‌آفرین باشند.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.