#
#
اخبار اقتصادی بورس

شلانژ فرانسه: قرارداد قطعی سایپا-سیتروئن، 15 مهر امضاء می‌شود؛ سیتروئن با تاسیس کارخانه‌ای در کاشان به ایران باز می‌گردد

شلانژ فرانسه: قرارداد قطعی سایپا-سیتروئن، 15 مهر امضاء می‌شود؛ سیتروئن با تاسیس کارخانه‌ای در کاشان به ایران باز می‌گردد
کد: 19965   تاریخ انتشار :۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰

پایگاه اطلاع رسانی و فرانسوی زبان شلانژ: قرار است پنجم یا ششم اکتبر(14 یا 15 مهر) قرارداد قطعی سایپا - سیتروئن امضا شود. پس از پژو، سیتروئن هم با امضای قراردادی قطعی در اوایل اکتبر به ایران بازمی‌گردد تا با همکاری سایپا، سالانه 150 هزار دستگاه خودرو در این کشور تولید کند.

  به گزارش  TSEpress  شرکت خودروسازی پ.اس.ا PSA (پژوسیتروئن،) که یک شرکت فرانسوی و چند ملیتی است، خودروهای ساخت خود را با دو برند «پژو» و «سیتروئن» به بازار عرضه می کند. امسال برای این شرکت «سال ایران» است؛ زیرا پس از قرارداد بازگشت پژو، قرار است پنجم یا ششم اکتبر (14 یا 15 مهر) قرارداد قطعی بازگشت سیتروئن به این کشور را نیز امضا کند.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این قرارداد پس از قرارداد ماه آوریل با شرکت سایپا امضا می شود. سایپا دومین شریک شرکت پ.اس.ا در ایران است. شرکت مشترک سایپا و پ.اس.ا  بیش از 300 میلیون یورو ظرف پنج سال در ایران سرمایه‌گذاری خواهد کرد که سهم سرمایه هریک از طرفین 50 درصد است.
 بر این اساس، سه مدل کوچک خودرو در کارخانه‌ای در شهر کاشان تولید خواهد شد. این کارخانه از پایان سال 2017 و اوایل سال 2018 به بهره‌برداری می رسد.
به گفته «ژان کریستف کمار،»  مدیر منطقه آفریقا و خاورمیانه شرکت پ.اس.ا، سیتروئن تا سال 2021 سالانه 150 هزار خودرو در ایران خواهد ساخت که موتور آن‌ها در همین کشور مونتاژ خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد این خودروها به آفریقا و غرب آسیا نیز صادر خواهند شد.
.

ما را دنبال کنید :  https://telegram.me/tsepress

سیتروئن-سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.