#
#
اخبار اقتصادی بورس

صادرات ذوب آهن اصفهان در سال ۹۶ به یک میلیون تن میرسد

صادرات ذوب آهن اصفهان در سال ۹۶ به یک میلیون تن میرسد
کد: 23640   تاریخ انتشار :۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۶

احسان دشتیانه معاون فروش و بازاریابی شرکت ذوب آهن اصفهان افزود:
صادرات ذوب آهن اصفهان در سال۹۴ و۹۵ نسبت به ۹۳ از رشد صددر صدی برخوردار بوده است و برنامه داریم صادرات محصولات فولادی طویل را در این شرکت از ۷۰۰ هزار تن سال ۹۵ به یک میلیون تن در سال ۹۶ برسانیم. وی تصریح کرد:در سال ۹۶ سیاست ذوب آهن اصفهان بر صادرات متمرکز است. بطوریکه خطوط تولید در خدمت صادرات خواهد بود و هم اکنون محصولات صادراتی این شرکت تا اواخر اردبیهشت امسال پیش فروش شده است.
معاون ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: در سال ۹۶ برنامه داریم تا حدود ۴۰ درصد محصولات ذوب اهن اصفهان صادر شود و   عراق،افغانستان،امارات،عمان،کویت ،اردن بازار هدف صادراتی این شرکت هستند و بتازگی کشورهای سودان،ترکیه،تایوان،تایلند به سبد صادراتی اضافه شده اند. دشتیانه از قراد جدید صادراتی ذوب آهن اصفهان با کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: آلمان،بلژیک و هلند مقصد جدید صادراتی محصولات طویل ذوب آهن اصفهان هستند.
وی افزود:قیمت محصولات صادراتی ذوب آهن اصفهان گرانتر تر از داخل است اما ثابت بودن نرخ ارز با توجه به افزایش هزینه ها در داخل گاه سود صادرات را با مشکلاتی ربرو می کند. و این باعث زیاندهی فروش خارجی در مقاطعی می شود.
دشتیانه تغییر نگاه دولت به صادرات فولاد را مثبت ارزیابی کرد و گفت:سیاست دولت در صادرات فولاد تغییر کرده است اما برای جهش صادراتی یابد فولاد سازان از طرف دستگاههای دولتی مورد حمایت ویژه قرار گیرند از سوی دیگر باید ایران مشکلات پایه ای را در مورد صادرات همانند ترکیه رفع کند.
معاون ذوب اهن اصفهان تخریب فولاد مبارکه  توسط برخی بنگاهها در مورد ارزان فروشی فولاد را نادرست خواند و افزود:فولاد مبارکه افتخار صنعت کشور است این شرکت به قلب بازار اروپا نفوذ کرد در صورتیکه خارجی ها نمی خواستند محصولات این شرکت در اروپا عرضه شود.
وی گفت:کاهش صادرات محصولات فولاد مبارکه اتفاقی تلخ بود  در سال گذشته اتفاق افتاد و نباید داخلی ها این شرکت را به ارزان فروشی متهم می کردند. دشتیانه اظهار داشت:در سال ۹۵ در شرکت ذوب آهن اصفهان حدود ۲٫۱ میلیون تن فولاد تولید شد که از این رقم ۷۰۰ هزار تن صادرات صورت گرفته است.

ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.