#
#
اخبار اقتصادی بورس

طرح کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن

طرح کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن
کد: 16796   تاریخ انتشار :۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵

مدیرکل اعتبارت بانک مرکزی از بررسی طرح کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن در بانک مرکزی خبر داد و گفت:این طرح پس از اتمام مطالعات کارشناسی، به کمیسیون اعتباری بانک مرکزی ارجاع خواهد شد.

  به گزارش TSEpress  سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص طرح کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن، اظهارداشت: با توجه به کاهش نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای و مشارکتی، کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن در حال بررسی است.

وی افزود: این پیشنهاد هنوز در کمیسیون اعتباری مطرح نشده اما بانک مرکزی در حال بررسی آن است و پس از اتمام مطالعات کارشناسی به کمیسیون اعتباری بانک مرکزی ارجاع خواهد شد.

مدیرکل اعتباری بانک مرکزی تصریح کرد: در صورت تصویب طرح در کمیسیون اعتباری، برای تصویب نهایی به شورای پول و اعتبار ارائه خواهد شد.

میرمحمد صادقی در پاسخ به این سوال که آیا طرح کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن از 14 درصد به 13 درصد مطرح است و فقط مشمول تسهیلات  60و 80 میلیون تومانی خرید می‌شود، گفت: هنوز مشخص نیست که دامنه کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن چقدر است.

وی با اشاره به وجود نرخ‌های متفاوت سود در بخش مسکن، افزود: هم‌اکنون نرخ سود اوراق مسکن، نرخ سود نوسازی بافت‌های فرسوده، نرخ سود ساخت مسکن و خرید مسکن متفاوت است و بازنگری در همه نرخ‌های سود بخش مسکن هم‌اکنون بررسی می‌شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تاکید کرد: نحوه و میزان کاهش نرخ سود تسهیلات بخش مسکن در کمیسیون اعتباری مشخص خواهد شد و ممکن است نرخ سود یک نوع تسهیلات مسکن کاهش یابد و نوع دیگر تغییر نکند.

   

بازار مسکن   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.