۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 16 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

عربستان نفت خود را گران کرد؛ پایان دوران تخفیف

عربستان نفت خود را گران کرد؛ پایان دوران تخفیف
کد: 18088   تاریخ انتشار :۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸

شرکت ملی نفت عربستان، قیمت رسمی نفت فروشی خود را برای محموله‌هایی که برای ماه ژوئن بارگیری می‌شوند افزایش داد.

  به گزارش  TSEpress  شرکت ملی نفت عربستان، قیمت رسمی نفت فروشی خود را برای محموله‌هایی که برای ماه ژوئن بارگیری می‌شوند افزایش داد. قیمت نفت سبک عرب 25 سنت نسبت به نفت پایه عمان- دبی افزایش یافت. این رقم 1.10 دلار بیش از تخفیف 85 سنتی برای محموله‌های ماه می است.
این افزایش، بیشترین افزایش ماهانه از آوریل 2015 به شمار می‌رود و قیمت رسمی فروش نفت عربستان را به بالاترین رقم از سپتامبر گذشته رسانده است. این رشد قیمت بیش از انتظار بازار بود اما در چارچوب اینکه عربستان چگونه قیمت رسمی نفت خود را تعیین می‌کند، قابل قبول است.
با توجه به ساختار بازار عمان- دبی، جایی‌که قیمت نفت برای ماه‌های بعدی گران‌تر از تحویل فوری است، قیمت رسمی فروشی در واکنش به قیمت‌های بالاتر برای محموله‌هایی که دیرتر تحویل می‌شوند، افزایش خواهد یافت.
افزایش تفاوت قیمت نفت برنت با پایه دبی، یک نشانه دیگر برای افزایش قیمت رسمی فروشی عربستان برای مشتریان آسیایی است که 60 درصد تولید نفت عربستان را دریافت می‌کنند.
تفاوت قیمتی برنت با نشانگر غرب آسیا در 29 آوریل به 3.98 دلار در هر بشکه رسید که در نزدیکی زمانی بود که آرامکو در حال حساب قیمت نفت فروشی خود برای ماه ژوئن بود.
در مجموع، درحالی‌که افزایش قیمت رسمی فروش نفت عربستان بیش از انتظار بازار است اما با توجه به سابقه و عمل آرامکو خارج از خط نیست اما این اقدام با توجه به چارچوب کنونی پویایی بازار نفت، به معنای یک تصمیم نادر نیست.
.

نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.