۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 13 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه نفت در بورس به مصوبه خاص نیاز دارد

عرضه نفت در بورس به مصوبه خاص نیاز دارد
کد: 7447   تاریخ انتشار :۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۵

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با بیان اینکه این سازمان از ظرفیت نقدینگی های خرد مردمی برای تجهیز سرمایه های بزرگ استفاده خواهد کرد، گفت: عرضه نفت در بورس به مصوبه های خاص نیاز دارد.
  به گزارش TSEpress  محمد فطانت درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص موضوع عرضه نفت در بورس گفت: عرضه نفت در بازار بورس به مصوبه‌های خاصی نیاز دارد به دلیل اینکه درحال حاضر درآمد حاصل از فروش نفت با استفاده از ارز، وصول می شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور ادامه داد: درحال حاضر براساس قانون باید بخشی از درآمدهای فروش نفت کشور به صندوق توسعه ملی واریز شود،بنابراین اخذ مجوزهای خاص از برخی مراجع قانونی برای فراهم شدن شرایط عرضه نفت در بورس یک ضرورت محسوب شود .

فطانت افزود:درصورت اخذ مجوزهای لازم این امکان به وجود می آید،نفت دربورس انرژی، با ریال جمهوری اسلامی ایران معامله شود و نکته دیگر اینکه سهم صندوق توسعه ملی، با ریال پرداخت خواهد شد.

سازمان بورس از سرمایه‌های خرد مردمی استفاده می کند

وی ادامه داد:سازمان بورس و اوراق بهادار کشور آمادگی لازم را برای عرضه نفت دربورس انرژی را فراهم کرده و امیدواریم با همکاری وزارت نفت،این مهم در بورس انرژی کشور انجام شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور درخصوص برنامه های سازمان بورس برای استفاده از نقدینگی های خرد مردم، تصریح کرد: یکی از کارکردهای بورس فراهم کرن زمینه استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی است و برای تجهیز سرمایه‌های بزرگ باید از ظرفیت سرمایه‌های خرد تمامی مردم کشور استفاده شود که البته سازمان بورس در این راستا برنامه هایی دارد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.