#
#
اخبار اقتصادی بورس

عملکرد فاجعه آمیز سازمان بورس در واگذاری پتروشیمی مبین

عملکرد فاجعه آمیز سازمان بورس در واگذاری پتروشیمی مبین
کد: 4679   تاریخ انتشار :۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۵

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واگذاری 18 میلیون سهم پتروشیمی مبین به 43 نفر را فاجعه بار عنوان کرد و گفت: باید این اشخاص هرچه سریعتر شناسایی شوند.

به گزارش TSEpress    موئد حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت:براساس گزارشات دریافتی، نحوه واگذاری سهام "شرکت پتروشیمی مبین" طی روزهای گذشته ناصحیح بوده و عده ای خاص شامل 43 نفر توانستند بیش از حد مجاز و با قیمت پایین سهام خریداری کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخواست ما از نهادهای نظارتی، بررسی شیوه عرضه، شناسایی این افراد و ارایه گزارشی در خصوص آن است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس وقوع چنین اتفاقاتی را فاجعه دانست و افزود:تخلف درخرید و فروش سهام، معامله را باطل می کند و باید با استفاده از ابزارهای موجود، جلوی آن را گرفت.

وی وقوع تخلفات این چنین را منجر به بی اعتمادی مردم عنوان کرد و گفت: نباید باعث بی اعتمادی مردم به بورس شد و مسئولان مذکور باید این موضوع را هرچه سریعتر پیگیری کنند، چراکه بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه، آسیب های جبران ناپذیری را به این بازار وارد می کند.

 

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:تاکید داریم که نهادهای نظارتی، این موضوع را هرچه سریعتر پیگیری و برای روشن شدن افکار عمومی گزارشی در این خصوص منتشر کنند.

گفتنی است در رابطه با معاملات روزگذشته پتروشیمی مبین، بیش از 18 میلیون سهم توسط 43 نفر خریداری شد که به طورمیانگین سهم هر کدام از آنها 400 هزار سهم می شود که این موضوع امری محال است.

لازم به ذکر است؛این اقدام  به حدی فاجعه آمیز بود که سازمان بورس در پایان روز معاملاتی، مجبور به ابطال معاملات صورت گرفته شد، اما مدیران و مسببان این موضوع باید بازخواست شوند./

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219