#
#
اخبار اقتصادی بورس

فیات میهمان احتمالی سایت کرمانشاه

فیات میهمان احتمالی سایت کرمانشاه
کد: 23528   تاریخ انتشار :۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۵

ایران خودرو در شرایطی مشغول احداث سایت تولیدی در کرمانشاه است که به گفته مدیرعامل این شرکت، این سایت احتمالا در اختیار خودروسازان خارجی قرار خواهد گرفت. به گفته یکه زارع، ممکن است یکی از شرکای خارجی آینده ایران خودرو (شاید فیات) میهمان سایت کرمانشاه شود.

به گزارش TSEpress از خودروکار، سایت کرمانشاه در آینده ای نه چندان دور افتتاح خواهد شد. مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به برنامه های این شرکت می افزاید:اگر برای این سایت مشتری مناسبی پیدا شود، آن را واگذار خواهیم کرد و در غیر این صورت، تولید یکی از محصولات پر تیراژ خود را به کرمانشاه منتقل خواهیم کرد. به گفته مدیرعامل ایران خودرو، این احتمال وجود دارد که بخشی از تولید پژو پارس به سایت کرمانشاه منتقل شود.
اما یکه زارع از یک احتمال دیگر درباره سرنوشت سایت کرمانشاه نیز صحبت به میان آورد و آن، واگذاری این سایت به شرکای خارجی آینده بود. به گفته او، ممکن است در صورت به توافق رسیدن ایران خودرو و فیات، سایت کرمانشاه در اختیار این خودروساز ایتالیایی قرار بگیرد. این گفته مدیرعامل ایران خودرو در شرایطی است که گفته می شود مذاکرات با فیات همچنان و به سختی در جریان است اما هنوز توافقی جدی میان دو طرف صورت نگرفته و مشخص نیست این دو خودروساز آیا در نهایت با یکدیگر همکار خواهند شد یا نه.
در هر صورت اگر توافقی حاصل شود و فیات به کرمانشاه برود، شاهد رونق اقتصادی مناسبی در منطقه غرب کشور خواهیم بود و آنگاه وجود سایت تولیدی در این شهرستان، توجیه بیشتری خواهد داشت.

ایران خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.