#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد خرید ریل ملی بین ذوب آهن و راه آهن به امضا رسید

قرارداد خرید ریل ملی بین ذوب آهن و راه آهن به امضا رسید
کد: 20471   تاریخ انتشار :۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

قرارداد خرید ریل ملی بین ذوب آهن و راه آهن با حضور معاون وزیر راه به امضا رسید.

  به گزارش  TSEpress  قرارداد خرید ریل ملی به ارزش 25 میلیون یورو با حضور محسن پورسید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، و فرماندار لنجان در سالن اجتماعات ذوب‌آهن اصفهان منعقد شد .
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم عقد قرارداد خرید ریل ملی از کارخانه ذوب آهن با بیان اینکه توسعه حمل نقل ریلی از مهمترین برنامه های دولت است گفت:در توسعه خطوط ریلی کشور همه امکانات و تکنولوژی فراهم بود و تنها نقطه ضعف ما تامین ریل بود که به خارج وابسته بودیم.
پور سید آقایی با اشاره به سرمایه گذاری 2هزار میلیارد ریالی کارخانه ذوب آهن در زمینه تولید ریل ملی افزود: امروز این کارخانه قادر است با تولید ریل های یو33 یوای سی60و یو ای سی 54 برای خطوط مترو نیاز کشور را تامین کند.
وی گفت : در راستای امضای این توافق ذوب‌آهن اصفهان متعهد شد به عنوان نخستین تولیدکننده ریل در خاورمیانه 40 هزار تن ریل C33 تولید کرده و تا پایان سال جاری به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد.
ذوب اهن اصفهان مکلف شد تا 4ماه ماهیانه 10هزار تن و در مجموع 40هزار تن ریل تحویل راه آهن دهد
به گفته مدیرعامل راه‌آهن، پس از تحویل کامل این قرارداد راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد که قرارداد خرید 100 هزار تن ریلUIC60 ما بین ذوب‌آهن و راه‌آهن را دنبال و به نتیجه برساند.
قرارداد راه‌اندازی خط تولید ریل ملی در سال 1393 با حضور 3 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی در اصفهان به امضا رسید و امروز خط تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن راه اندازی شده است.

ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.