#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد پژو و شایعه ای عجیب

قرارداد پژو و شایعه ای عجیب
کد: 24374   تاریخ انتشار :۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۶

در حالی که ایران خودرو و پژو با تولید مدل ۲۰۰۸ عملا قرارداد خود را وارد فاز اجرایی کرده اند، شایعه ای عجیب، معاملات خودرو را کمی به هم ریخت. بر این اساس، شایعه شده که پژو قصد دارد به دلیل فشارهای آمریکا، قرارداد خود با ایران خودرو را فسخ کند، حال آنکه خودروساز فرانسوی به هیچ وجه به دنبال چنین اقدامی نیست.

آن طور که از تالار شیشه ای خبر می رسد، طی چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر فسخ قرارداد ایران خودرو و پژو از سوی طرف فرانسوی منتشر شده و این موضوع بورس خودرویی ها را به هم ریخته است. این در حالی است که همین چندی پیش با حضور رییس جمهور در ایران خودرو، خط تولید انبوه پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول حاصل از قرارداد دو طرف، افتتاح شد تا این قرارداد رسما وارد فاز اجرایی شود.
از سوی دیگر، هفته گذشته نیز مدیرعامل پژو و هیات همراه به ایران آمدند تا برنامه ریزی های لازم را برای پیش فروش پژو ۲۰۰۸ و عرضه آن به بازار انجام دهند. با توجه به این اتفاقات، فسخ قرارداد پژو با ایران خودرو را باید شایعه ای مضحک دانست، چه آنکه اصلا دلیل خاصی برای رفتن خودروساز فرانسوی از ایران وجود ندارد.
به نظر می رسد ریشه این شایعه را باید در گزارش هفته گذشته رویترز جستجو کرد، چه آنکه در آن گزارش به نقل قولی از مدیر ارشد پژو مبنی بر فشار آمریکا بر این خودروساز فرانسوی (بابت سرمایه گذاری در ایران) اشاره شده بود. این در حالی است که وی حرفی از رفتن پژو نزده و تنها تاکید کرده بود پژو به دلیل حساسیت آمریکایی ها، سرمایه گذاری در ایران را بایگانی کرده است. در واقع منظور این مدیر پژو این بوده که خودروساز فرانسوی نمی خواهد حضور در ایران را چندان بزرگ جلوه داده و حساسیت آمریکایی ها را برانگیزد. با این حال به نظر می رسد تفسیرهای اشتباه از این اظهارنظر، شایعه فسخ قرارداد پژو را در تالار شیشه ای دهان به دهان چرخانده است.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219