#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد ۶۶۰میلیون یورویی "رنو"؛ نیوداستر و نیوسیمبل در راه است

قرارداد ۶۶۰میلیون یورویی
کد: 26027   تاریخ انتشار :۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰

رئیس سازمان گسترش از امضای قرارداد رنو با سرمایه گذاری ۶۶۰ میلیون یورویی خبر داد و گفت: این قرارداد در ۲ فاز با تعداد ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو اجرایی می شود.

منصور معظمی با بیان این مطلب گفت: قرارداد ایدرو، نگین و رنو به صورت ۶۰ به ۴۰ و به صورت جوینت وینچر خواهد بود که سهم رنو از این قرارداد ۶۰ درصد و ۴۰ درصد باقیمانده به صورت مساوی سهم ایدرو و نگین خودرو خواهد بود.

رئیس سازمان گسترش ویژگی این قرارداد ۳ جانبه را الزام رنو به صادرات ۳۰ درصدی محصولات تولید شده ی این قرارداد دانست و افزود: دو خودروی نیو داستر و نیو سیمبل که طراحی آن ها در مراحل پایانی قرار دارد، در این طرح تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

معظمی با ذکر این نکته که خودروساز شدن ایران در گرو وصل شدن به شبکه جهانی خودرو و فروش محصولات در بازار جهانی خودرو خواهد بود، ادامه داد: در این قرارداد جدید شرکت رنو ملزم شده است تا با فراهم کردن شرایط و انتقال تکنولوژی زمینه را برای وصل شدن قطعه سازان ایرانی به شبکه جهانی رنو مهیا کند. وی گفت: در حال حاضر ۱۵ شرکت قطعه سازی در حال تولید محصولات مورد تایید رنو در ایران هستند که در این قرارداد ۳ جانبه باید تعداد این شرکت ها به ۵۰ عدد برسد.

منصور معظمی، رئیس سازمان گسترش در پایان خاطرنشان کرد: با درس گرفتن از قرارداد پیشین رنوپارس، قرارداد جدید را به صورتی تنظیم کرده ایم که تماما قابلیت اجرایی داشته باشد، ضمن اینکه به جز مدیرعامل فرانسوی شرکت، سایر مدیران ایرانی خواهند بود.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

رنو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219