#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد 5میلیون تنی انجمن صنفی سیمان و وزارت راه

قرارداد 5میلیون تنی انجمن صنفی سیمان و وزارت راه
کد: 18950   تاریخ انتشار :۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴

حال حاضر هیچ شرکت سیمانی ورشکست نشده است؛ رخی از واحدهای تولیدی به خاطر کمبود تقاضا در سطح بازار با مشکلاتی روبرو هستند، در اولین قدم یک قرارداد 5 میلیون تنی با انجمن صنفی سیمان و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسیده است.

    به گزارش TSEpress  و به نقل از تابناک، محسن صالحی نیا امروز در نشستی خبری که به مناسبت روز صنعت و معدن برگزار شده بود در رابطه با ورشکستگی برخی از واحدهای تولیدی کشور به خاطر رکود اظهار داشت: واحدهای تولیدی کشور در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی در حال فعالیت هستند. حالا اگر سوال شما در مورد کارخانه ارج باشد باید بگویم در حوزه لوازم خانگی واحدهای متنوعی با ظرفیت های مختلف فعالیت می کنند به عنوان نمونه در خود استان تهران یک واحد تولیدی وجود دارد که ظرفیت تولید خود را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده است.
وی با بیان این که تعطیلی برخی کارخانجات تولیدی به ترکیب سهامداران و یا عدم تنوع محصولات در سطح بازار ارتباط دارد، افزود: در مورد ارج اقدامات لازم انجام شده و به زودی با اصلاح ساختار این کارخانه اقدامات مناسبی انجام خواهد شد تا ظرفیت این واحد تولیدی همانند گذشته افزایش پیدا کرده و به تولید محصولات متنوع اقدام نماید.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام اقدامات مناسبی انجام شده و امیدواریم با گسترش سرمایه گذاری ها وضعیت واحدهای تولیدی کشور بهبود پیدا کند.
* هیچ کارخانه سیمان ورشکست نشده است
جعفر سرقینی در ادامه این نشست با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ شرکت سیمانی ورشکست نشده است، گفت: برخی از واحدهای تولیدی به خاطر کمبود تقاضا در سطح بازار با مشکلاتی روبرو هستند که خوشبختانه در جلسه هفته گذشته ای که با معاون اول و وزیر صنعت برگزار شده بود راهکارهای رفع مشکلات این حوزه نیز مورد بررسی قرار گرفت به عنوان مثال در اولین قدم یک قرارداد 5 میلیون تنی با انجمن صنفی سیمان و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسیده است.
معاون بخش معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت مصرف کنندگان واقعی وقتی سراغ فولاد مبارکه بروند می‌توانند قرارداد ببندند و با آنها همکاری لازم صورت می‌گیرد و در صورتی که این همکاری توسط فولاد مبارکه انجام نشد ما با آنها برخورد می‌کنیم و سایر مواردی که در این خصوص مطرح می‌شود صرفا جنجال‌آفرین است.
وی همچنین در خصوص تعطیلی کارخانه‌های سیمان کشور گفت: این کارخانه ها با 80 تا 85 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و 80 تن ظرفیت تولید این محصول را داریم و در صورتی که یکی از کارخانه‌ها تعطیل شده باشد مربوط به 6 سال قبل از است و ما در چهار سال گذشته نیز به این کارخانه اخطار داده بودیم که در صورتی که کار نکند تعطیل اعلام می‌شود.
سرقینی گفت: برای بهبود وضعیت این کارخانه‌ها به دنبال آن هستیم که شرایط صادرات سیمان را بهبود دهیم به همین منظور کاهش هزینه‌های بندری صادرات این محصول را دنبال می‌کنیم.

سیمان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.