۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 14 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

قیمت نفت بخاطر 2 دلیل امروز کاهش یافت

قیمت نفت بخاطر 2 دلیل امروز کاهش یافت
کد: 17629   تاریخ انتشار :۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۰

با وجود نشانه‌های ضعیف از توافق جدی طرح فریز نفتی در روز یکشنبه و همچنین پیش‌بینی اوپک از کاهش تقاضای جهانی قیمت نفت امروز به بشکه‌ای ۴۱ دلار رسید.

  به گزارش  TSEpress  امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش یک دلار و 34 سنت مواجه شد و بخشی از افزایش روز گذشته خود را از دست داد، و بشکه‌ای 41 دلار و 20 سنت معامله شد.

به گزارش رویترز بعد از اینکه اوپک نسبت به کاهش تقاضای جهانی نفت هشدار داد قیمت در بازار روند کاهشی خود را آغاز کرد از سویی  نوواک وزیر انرژی روسیه هم تعهد محکمی برای توافق نشست دوحه نداد تا این روند کاهشی تکمیل شود.

نواک گفته است: در نشست روز یکشنبه احتمالاً توافق جدی به امضا نخواهد رسید و کشورهای تولیدکننده تعهد کمی در مقابله با مازاد عرضه در بازار خواهند داشت.

نوواک وزیر انرژی روسیه همچنین گفته است: نشست آخر هفته موسوم به «فریز نفتی» که در دوحه برگزار می‌شود جزئیات چندانی نخواهد داشت.

با کاهش احتمال توافق در اجرای فریز نفتی اکنون تحلیلگران پیش‌بینی خود را بر کاهش نفت آمریکا متمرکز کرده‌اند که بنا به اداره اطلاعات انرژی این کشور در جدیدترین آمار 90 هزار بشکه در روز در ماه مارس کاهش یافته است.

آنها پیش‌بینی می‌کنند تا زمانی که قیمت نفت به 45 یا 50 دلار نرسیده است روند کاهشی تولید نفت در آمریکا ادامه خواهد یافت.

تحلیلگران اکنون با ناامید شدن از نشست دوحه نگاه‌های خود را به کاهش نفت در آمریکا دوخته‌اند تا شاید بتواند قیمت این طلای سیاه را تا حدودی بالا بکشد.

فارس

   

نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219