۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 20 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

مدیرعامل سایپا: صادرات 30درصدی محصولات مشترک در شبکه توزیع سیتروئن

مدیرعامل سایپا: صادرات 30درصدی محصولات مشترک در شبکه توزیع سیتروئن
کد: 20002   تاریخ انتشار :۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۳

بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت صنعت، ۳۰ درصد از محصولات تولیدی مشترک به صورت مستقیم در شبکه توزیع سیتروئن صادر خواهد شد. همچنین محصول تولیدی مشترک در سال آینده میلادی به طور همزمان در ایران و اروپا عرضه خواهد شد.

  به گزارش TSEpress  و به نقل از دنیای خودرو، مهدی جمالی افزود: نحوه قراردادها و شرایط همکاری را به طرف فرانسوی اعلام کردیم و به تفاهم رسیدیم که ۵۰ درصد از سرمایه گذاری را طرف خارجی انجام دهد تا این شریک در سود و زیان ما دخیل باشد و در صورت مواجه شدن کشور با تحریم های احتمالی، مشکلی برای صنعت خودروسازی کشور به وجود نیاید. وی گفت: بر اساس سیاست های ابلاغی وزارت صنعت، ۳۰ درصد از محصولات تولیدی مشترک به صورت مستقیم در شبکه توزیع سیتروئن صادر خواهد شد. همچنین محصول تولیدی مشترک در سال آینده میلادی به طور همزمان در ایران و اروپا عرضه خواهد شد.
جمالی افزود: در شروع فعالیت مشترک با سیتروئن ۴۰ درصد از قطعات مورد نیاز از طریق قطعه سازان داخلی تأمین خواهد شد که در مدت سه سال این میزان تأمین قطعات به ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه قراردادهای سیتروئن با دیگر کشورها را مرور کرده ایم گفت: در قرارداد سیتروئن با چین امکانات کمتری در مقایسه با قرارداد ما وجود دارد که نشان می دهد قرارداد ما موفق بوده است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه سال گذشته نخستین محصول ۱۰۰ درصد ایرانی به نام ساینا را تولید و به بازار عرضه کردیم افزود: تا پایان امسال ساینا ِ دنده اتوماتیک و یک محصول جدید دیگر را به بازار عرضه می کنیم و سعی خواهیم کرد قیمت مناسب و در محدود ۳۰ میلیون تومان باشد البته بازار شرایط خاص خود را دارد.
.

ما را در تلگرام همراهی کنید :  https://telegram.me/tsepress

سیتروئن-سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.