#
#
اخبار اقتصادی بورس

مدیر عامل فرابورس :خیال مردم از سلامت آتیه داده پرداز راحت باشد

مدیر عامل فرابورس :خیال مردم از سلامت آتیه داده پرداز راحت باشد
کد: 20883   تاریخ انتشار :۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۶

به گزارش  TSEpress     مدیر عامل شرکت فرابورس ایران در نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: هم اکنون دو تقاضا از شرکت های فعال در صنایع راه و ساختمان و گردشگری برای انتشار اوراق منفعت در هیات پذیرش فرابورس مطرح شده است .

امیر هامونی افزود: اوراق منفعت برای طرح هایی مفید است که به دلیل برخورداری از یکسری منافع آتی خرد و لزوم جمع آوری آن باید آنها را  یکجا و تنزیل کند و در بازار سهام به فروش برساند.

وی افزود: به عنوان مثال شرکت مترو در طول یکسال باید تا حدی بلیط های خود را بفروشد تا بتواند  از محل منافع آن خطوط مترو را توسعه  یا چند واگن جدید اضافه کند. اما در نهایت می تواند این بلیط ها را تحت عنوان اوراق منفعت در شرایط حال به نقدینگی تبدیل کند و این در حالی است که منافع آتی درامد حاصل از فروش بلیط ها برای مردم است.

به گفته هامونی در مورد اوراق منفعت  می توان انتظار داشت منافع آتی یا حق استفاده از  عوارض ورود به آزاد راه‌ها و یا صندلی های خالی  هواپیما و یا اتاقهای هتل ها را در شرایط حال فروخت و به نقدینگی تبدیل کرد.

مدیر عامل فرابورس ایران در باره شایعه ارتباط شرکت آتیه داده پرداز با شبکه های جاسوسی و حضور متهمان امنیتی در این شرکت را تکذیب کرد و افزود: یکی از موارد مورد بررسی برای پذیرش شرکت ها در فرابورس، عدم سابقه محکومیت کیفری و حقوقی علیه مدیران شرکت ها است در غیر این صورت شرکت نمی تواند در بورس یا فرابورس پذیرش شود . اگر هم نکته مخفی وجود داشته باشد بر عهده هیات مدیره است و باید فوراً افشا شود.

وی تاکید کرد: « با بررسی های صورت گرفته ، اسامی که در رسانه‌ها مبنی بر حضور برخی متهمان امنیتی در این شرکت عنوان شده بود را هم اکنون در اعضای هیات مدیره نمی بینیم و اشخاص دیگری در این ترکیب حضور دارند .»

طبق روال فرایند پذیرش تنها در صورت ورود مراجع قضایی کشور ، اگر به بازار اطلاع رسانی شود اقدام حقوقی صورت می گیرد که تا کنون در مورد این شرکت موضوعی مطرح نبوده است.

آتیه داده پرداز   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.