#
#
اخبار اقتصادی بورس

معاون صدراعظم آلمان در صدر هیات بلندپایه اقتصادی وارد تهران شد

معاون صدراعظم آلمان در صدر هیات بلندپایه اقتصادی وارد تهران شد
کد: 6917   تاریخ انتشار :۲۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۲

  • زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر انرژی و اقتصاد آلمان ساعتی پیش و در صدر هیات بلندپایه اقتصادی و تجاری وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.
  • به گزارش TSEpress  به نقل از شانا، هیئت ٦٠ نفره آلمانی به ریاست زیگمار گابریل، قائم مقام صدراعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز هست، برای گسترش روابط سیاسی ،تجاری و اقتصادی و به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (یکشنبه، ٢٨ تیرماه) وارد تهران  شد.
    حسین اسماعیلی، مدیرکل اروپا، آمریکا و همسایگان دریای خزر وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که سفراین هیئت، نخستین سفر یک هیئت بلند پایه اروپایی بعد از توافق ایران و ١+٥ به تهران است، گفت: آلمانها بعنوان بزرگترین شرکای تجاری ایران قبل از تحریم، از توانمندی بالای در زمینه های مختلف صنعتی برخوردار هستند.
    وی با بیان این که در این سفر، ١٠ شرکت از بزرگترین شرکتهای آلمانی به همراه تعداد زیادی از شرکتهای کوچک حضور دارند، افزود: توانمندی این شرکتها در زمینه تکنولوژی و تامین تجهیزات بسیار بالاست.
    اسماعیلی درباره برنامه این هیات در ایران هم اظهار کرد: همزمان با سفر این هیات تجاری، سیاسی، اقتصادی هماهنگی لازم با اتاق بازرگانی ایران، بخش خصوصی، بخش دولتی برای انجام مذاکرات سازنده انجام شده است و آنها قرار است با وزیر نفت، وزیر امور خارجه، وزیر صنعت، معدن، تجارت، وزیر نیرو، اعضای اتاق بازرگانی ایران دیدار و گفتگو کنند.
    بر اساس این گزارش دور نخست مذاکرات هیات اقتصادی آلمان صبح فردا (دوشنبه ٢٩ تیرماه) آغاز خواهد شد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219