#
#
اخبار اقتصادی بورس

مهلت 5 ساله به پالایشگاهها برای کیفی سازی

مهلت 5 ساله به پالایشگاهها برای کیفی سازی
کد: 1667   تاریخ انتشار :۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۰۶

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در جلسه روز گذشته هیأت دولت، مصوبه کمیته ثبات بازار سرمایه درخصوص پالایشگاهها به تصویب رسید، گفت: براساس این مصوبه، برای شرکت های پالایشی برای ارتقاء کیفیت فرآورده های اصلی و سوخت هوایی آنها یک دوره 5 ساله تعیین شده است.

به  گزارش TSEpress به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر محمد فطانت افزود: براساس این مصوبه، درصورتیکه شرکت های پالایشی مطابق برنامه زمانبندی مورد تأیید و نظارت وزارت نفت، حداکثر در یک دوره پنج ساله (تا پایان 1398) شاخصه‌های اصلی کیفیت پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی را براساس استانداردهای وزارت نفت، ارتقاء و هر ساله با تصویب مجمع عمومی خود، حداقل به میزان 30 درصد از سود سالانه را به حساب اندوختۀ سرمایه‌ای جهت اجرای پروژه کیفی‌سازی منظور نمایند، وزارت نفت مکلف است مبنای محاسبه قیمت 5 فرآورده‌ اصلی و سوخت هوایی را مطابق سال 1393 بدون اعمال کیفی سازی تعیین نماید.

سخنگوی سازمان بورس افزود: پیشنهاد مذکور که در کمیته ثبات بازار سرمایه جمع بندی شده بود، روز گذشته و قبل از جلسه هیأت دولت، در نشست مشترک معاون اول رئیس جمهور با وزیر اقتصاد، وزیر نفت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سازمان بورس، تأئید و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال شد که خوشبختانه در جلسه عصر روز گذشته هیأت دولت به تصویب رسید.

فطانت از اهتمام دولت، به ویژه معاون اول رئیس جمهور و وزرای اقتصاد و نفت برای رسیدگی به مشکلات صنایع و بهبود وضعیت بازار سرمایه قدردانی کرد.

لازم به ذکر است رئیس سازمان بورس هفته گذشته، در دیدار جمعی از فعالان بازار سرمایه، پیگیری مشکلات و ابهامات پیرامون صنایع کلیدی بورس را از جمله اولویت های کاری خود در کوتاه مدت اعلام و با اشاره به تشکیل کمیته ثبات بازار سرمایه، تأکید کرده بود موضوعات و دغدغه های موجود پیرامون این صنایع در کمیته مذکور تشکیل شده است، رسیدگی و راهکارهایی اجرایی در این خصوص تدوین خواهد شد.

دکتر فطانت هچنین در این نشست، تأکید کرده بود برخی مصوبات کمیته ثبات، برای اجرایی شدن مستلزم تصویب در هیأت دولت است که پس از تصویب نهایی، به اطلاع سهامداران و فعالان بازار خواهد رسی

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.