۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 14 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نرخ سود بانکی باز هم کاهش می‌یابد

نرخ سود بانکی باز هم کاهش می‌یابد
کد: 17451   تاریخ انتشار :۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: مدیران عامل بانک‌ها جلسه‌ای در روزهای پایانی ماه جاری خواهند داشت اما دستور کار آن بازنگری در نرخ سود نیست.

  به گزارش TSEpress   کورش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که با توجه به درخواست پیش قدم شدن بانک‌ها برای کاهش نرخ سود از سوی رئیس کل بانک مرکزی، آیا بانک‌ها اولین ماه سال در این باره تصمیم‌گیری خواهند کرد، اظهارداشت: مدیران عامل بانک‌ها در روزهای پایانی ماه جاری جلسه خواهند داشت اما مسائل عمومی شبکه بانکی بررسی می‌شود.

وی افزود: بانک‌ها فعلا جلسه‌ای برای نرخ سود تعیین نکرده‌اند.

مدیرعامل بانک پارسیان در پاسخ به این سوال که در این مدت نرخ سود در بازار بین بانکی تغییری داشته است، گفت: فعلا در سطح نرخ‌های سال گذشته (18 درصد) است اما به احتمال زیاد در ماه‌های آینده نرخ سود در این بازار کاهش خواهد یافت.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی درخصوص افزایش دوباره فاصله نرخ سود با کاهش نرخ تورم به 11.9 درصد، گفت: قطعا در آینده در نرخ سود سپرده و تسهیلات متناسب با تغییرات نرخ تورم، بازنگری خواهد شد.

به گزارش فارس، در دوران ریاست ولی الله سیف بر بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار سه بار درخصوص نرخ سود بانکی تصمیم‌گیری شده که هر بار قبل از تصمیم‌گیری شورا، مدیران عامل بانک‌ها نرخ سود را پیشنهاد کرده‌اند و شورا هم نرخ‌های سود را در همان حدود تعیین کرده است.

 

اقتصاد ایران   سود بانکی   

نظرات(1)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219