#
#
اخبار اقتصادی بورس

نرخ سود بانکی هنوز بالاست

نرخ سود بانکی هنوز بالاست
کد: 17107   تاریخ انتشار :۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۵

به گزارش TSEpress   سیامک فرامرزی کارشناس بانک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این مطلب افزود: هدف از کاهش نرخ سود سپرده‌ها، ایجاد رونق در اقتصاد کشور است تا پول‌های مردم از بانک‌ها خارج و به سمت رونق اقتصادی و تولید سرازیر شود این در حالیست که هنوز نرخ سود بانکی بالا است.
وی افزود: کاهش نرخ سود بانکی باید کنترل شده باشد چرا که ممکن است پول‌های مردم دوباره به سمت دلار، ارز، سکه و مسکن هدایت شود.
فرامرزی با اشاره به اینکه مسئولین به احتمال زیاد منتظر دیدن نتیجه نرخ سود بانکی در زمان کنونی هستند گفت: این طور که علائم نشان می‌دهد هنوز نرخ سود بانکی بالا است و مسئولین پس از مشاهده نتیجه میزان فعلی نرخ سود بانکی در بازار برای کاهش بیشتر تصمیم‌گیری می‌کنند.
این کارشناس بانکی بالا بودن نرخ سود بانکی را اصلی‌ترین دلیل نبود رغبت برای سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت: تورم‌های بالا در دولت قبل و بالا بودن نرخ سود بانکی مردم را مجبور به سپرده‌گذاری در بانک‌ها کرده بود.
وی گفت: نرخ سود بانکی در کشورهای اروپایی تک رقمی بوده و با نرخ سود بانکی در کشور‌ ما فاصله زیادی دارد.

سود بانکی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219