۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 16 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نشست خزانه‌داری آمریکا برای گشایش روابط بانکی ایران

نشست خزانه‌داری آمریکا برای گشایش روابط بانکی ایران
کد: 18154   تاریخ انتشار :۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۸

سفیر هند در ایران از پرداخت بدهی ۶.۵ میلیارد دلاری هند به ایران از طریق هالک بانک ترکیه خبرداد و گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به زودی نشستی در مورد گشایش بانکی با ایران برگزار می‌کند.

  به گزارش  TSEpress  سهراب کومار در دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به موضوع همکاری‌های بانکی اروپا و غرب با ایران اشاره کرد و با اعلام اینکه اعتمادها در این زمینه در حال شکل‌گیری است، گفت: قرار است به زودی نشست مهمی از سوی خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در خصوص بازگشایی روابط بانکی با ایران برگزار شود که می‌تواند نقطه عطفی در حل مشکل نقل و انتقال پول به ایران باشد.

سفیر هند در ایران افزود: تصمیم‌ها برای رفع مشکلات بانکی با ایران گرفته شده، لذا فعالان اقتصادی از هم اکنون همکاری های خود با طرف مقابل را آغاز کنند، چرا که مشکلات بانکی به تدریج برطرف خواهد شد. همچنین بدهی ۶.۵ میلیارد دلاری هند به ایران طی آینده‌ای نزدیک پرداخت خواهد شد که روش پرداخت این میزان بدهی، در مذاکره با ایران نهایی شده و قرار است با ارز یورو و از طریق هالک‌بانک ترکیه پرداخت شود.

وی از سفر آتی نخست‌وزیر هند به تهران خبر داد و تصریح کرد: به زودی، توافق تجارت ترجیحی میان دو کشور امضا شده و به مرحله اجرایی می‌رسد، ضمن اینکه شرکت‌های هندی برای تجهیز فاز نخست این همکاری ها در چابهار شناسایی شده اند و قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک نهایی شده و آماده شروع به کار است.

وی همچنین از توافق برای امضای قرارداد ترانزیت میان سه کشور ایران، افغانستان و هند خبر داد و گفت: همکاری مشترک ایران و هند برای ایجاد کریدور جنوب به شمال که از بندرعباس آغاز می شود، به زودی نهایی خواهد شد.

.

.

خبرگزاری مهر

برجام   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.