۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - 2023 22 Sep
#
#
اخبار اقتصادی بورس

نعمت زاده :تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها از طریق بورس

نعمت زاده  :تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها از طریق بورس
کد: 13259   تاریخ انتشار :۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۰

 

وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه نرخ خوراک پتروشیمی ها از طریق بورس تعیین می شود، گفت:دخالت دولتی ها در امور کسب و کار عامل پایین بودن رتبه آن است،
 به گزارش TSEpress     محمدرضا نعمت زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر خروج شرکت های پتروشیمی از بورس گفت: نباید بخش خصوصی را مجبور به انجام کاری کرد، خریدار و فروشنده باید آزادانه از طریق بورس یا خارج از آن فعالیت کنند، البته در قالب چارچوبی که قیمت آن را بورس تعیین کند.
دخالت دولتی ها در امور کسب و کار عامل پایین بودن رتبه آن است
وزیر صنعت،معدن و تجارت با انتقاد از اینکه دخالت دولتی ها در امور کسب و کار عامل پایین بودن رتبه آن است، افزود: برای معامله شرکت های بخش خصوصی؛تولیدکننده محصول پتروشیمی یا مصرف کننده آن نوعی اجبارمشخص می کنیم که این امکانپذیر نیست و در هیچ نقطه ای از دنیا به این شیوه عمل نمی کنند.
مکلف کردن شرکت های خصوصی به فعالیت در بورس یا خارج از آن نادرست است
نعمت زاده با بیان اینکه اقتصاد کشوربه تولید رقابت پذیر نیاز دارد، ادامه داد:بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی هیئتی به منظور رقابتی کردن اقتصاد و نظارت بر آن تشکیل شده و اینکه شرکت ها را مکلف بر انجام فعالیت ها از طریق بورس یا خارج از آن کنیم امری نادرست است.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی زمانی که قادر به خرید مواد اولیه از بورس نباشند،تولیدشان متوقف می شود، اظها داشت:این تولیدکننده مجبور می شود که مواد موردنیاز خود را از شرکتی که برنده شده با ۲۰ درصد هزینه یشتر خریداری کند.
عامل مشکلات در پتروشیمی ها اتخاذ تصمیمات اشتباه در گذشته
عضو کابینه دولت یازدهم افزود:این واحد تولیدی باید قرارداد درازمدت ببندد و نسبت به دریافت به موقع این مواد مطمئن باشد، که عامل بروز مشکلات در این بخش اتخاذ تصمیمات اشتباه در گذشته بوده که باید اصلاح شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نرخ خوراک پتروشیمی ها در سال آینده تصریح کرد: نرخ خوراک پتروشیمی ها از طریق بورس تعیین می شود.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219