#
#
دسته‌بندی نشده

هشدار وزیر نیرو برای خاموشی امسال

هشدار وزیر نیرو برای خاموشی امسال
کد: 24840   تاریخ انتشار :۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰

وزیر نیرو گفت: به دلیل افزایش دمای هوا در برخی شهرهای کشور، پیک مصرف برق با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است، بنابراین از مردم می‌خواهیم همچون سال‌های گذشته با مدیریت مصرف برق، وزارت نیرو را در خدمات رسانی بهتر یاری کنند.

به گزارش TSEpress  به نقل از ایسنا، حمید چیت چیان امروز در حاشیه آئین بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تامین منابع مالی برای پروژه های صنعت آب و برق از مهم ترین اولویت های وزارت نیرو در دولت دوازدهم است افزود: فناوری های صنعت آب و برق، شرکت های سازنده تجهیزات، پیمانکاران و مشاوران صاحب صلاحیت و دانش فنی لازم در کشور موجود است و تامین منابع مالی می تواند جهشی را در صنعت آب و برق کشور به ارمغان بیاورد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم در ارتقای سطح خدمات ارائه شده به مردم شاهد جهش قابل توجهی باشیم، نباید فقط به منابع دولتی که روز بروز در حال کاهش است متکی باشیم اظهار کرد: استفاده از سرمایه بخش خصوصی داخلی و طرح های فاینانس خارجی و سرمایه گذ اری های این بخش می‌تواند سریع تر ما را به اهدافمان برساند

وزیر نیرو ادامه داد: لازمه این کار این است که خود آن فعالیت جوابگوی بازپرداخت اقساط این سرمایه گذاری ها باشد.

چیت چیان در خصوص گذر از پیک مصرف تابستان تصریح کرد: از پیک سال گذشته تا امسال حدود ۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده و در کنار آن برنامه ریزی های گسترده ای برای مدیریت بار و مدیریت مصرف انجام شده تا در چند روزی که احتمال وقوع پیک بیشتر است بتوانیم مصارف صنعتی، کشاورزی و عمومی برق را کاهش دهیم و خطر خاموشی را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به مجموعه کارهایی که انجام شده است اظهار امیدواری کرد تابستان امسال نیز همچون سال های گذشته بدون خاموشی سپری شود.

وزیر نیرو با اشاره به افزایش درجه حرارت در برخی شهرهای کشور و افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق از پیک سال گذشته تاکنون، از مردم خواست که همچنان سال‌های گذشته با مدیریت در مصرف برق، وزارت نیرو را در خدمات رسانی بهتر یاری کنند.

چیت چیان ادامه داد: اگر بخواهیم ۱۰ درصد افزایش مصرف برق را از طریق نیروگاه های جدید تامین کنیم می بایست از تابستان گذشته تا تابستان امسال ۷هزارو ۶۰۰ مگاوات نیروگاه جدید احداث می کردیم و نیازمند منابع مالی زیادی بودیم در حالیکه ما با احداث ۲ هزار مگاوات نیروگاه جدید توانستیم این کمبود را جبران کنیم.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به رشد روزافزون جمعیت آیا تصفیه خانه پردیس پاسخگوی نیاز این شهر خواهد بود یا خیر اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب پردیس که امروز به بهره برداری رسید نه تنها نیاز امروز بلکه بیش از نیاز جمعیت کنونی را نیز پاسخگو خواهد بود

وزیر نیرو با اشاره به اینکه بقیه تصفیه خانه فاضلاب به عهده پیمانکار شهر پردیس است گفت: در تماسی که با معاون وزارت راه و شهرسازی داشتم اعلام آمادگی کردم تا در صورتیکه این کار به وزارت نیرو سپرده شود آمادگی داریم تا تصفیه خانه های جدید را نیز احداث کنیم.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو آمادگی دارد تا همزمان با بهره برداری از مسکن های مهر در تهران، در کمتر از ۴۸ ساعت خدمات زیربنایی آنان را تامین کند.

چیت چیان با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده که خدمات برق بایستی تا پایان این برنامه به قیمت واقعی خود برسد تصریح کرد: این کار بایستی سال به سال و به صورت گام به گام و به تدریج انجام شود تا فشاری به مصرف کنندگان وارد نشود.

قیمت برق تا پایان برنامه ششم واقعی می‌شود چیت چیان با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده که خدمات برق باید تا پایان این برنامه به قیمت واقعی خود برسد تصریح کرد: این کار بایستی سال به سال و به صورت گام به گام و به تدریج انجام شود تا فشاری به مصرف کنندگان وارد نشود. وی درباره برنامه دولت برای واقعی شدن قیمت آب و برق گفت:  کسانی که ابتدایی ترین دانش اقتصادی را دشته باشند می دانند که منابع عمومی رو به اتمام است و نیازها رو به گسترش است بنابراین ما باید برای تامین منابع خدماتی که به جامعه ارائه می شود به درآمدهای حاصل از ارائه خدمات متکی باشیم. وی افزود: اگر بخواهیم سطح خدمات ارائه شده به مردم را ارتقا دهیم نمی توانیم فقط به منابع دولتی باشیم و  باید از منابع مالی بخش خصوصی و فاینانس داخلی و خارجی اسفاده کنیم و لازمه آن این است که خود آن فعالیت اقساط بازپرداخت این وام ها را جواب بدهد اگر شجاعانه لوازم این کار را فراهم کنیم در مدت کوتاهی شاهد ایجاد اشتغال چند برابر و فعالیت جدید اقتصادی و ارتقای سطح خدمات دستگاه های دولتی به مردم خواهیم بود. چیت چیان با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده که خدمات برق باید تا پایان این برنامه به قیمت واقعی خود برسد تصریح کرد: این کار بایستی سال به سال و به صورت گام به گام و به تدریج انجام شود تا فشاری به مصرف کنندگان وارد نشود. وی با اشاره به اینکه تامین منابع مالی برای پروژه های صنعت آب و برق از مهم ترین اولویت های وزارت نیرو در دولت دوازدهم است افزود: فناوری های صنعت آب و برق، شرکت های سازنده تجهیزات، پیمانکاران و مشاوران صاحب صلاحیت و دانش فنی لازم در کشور موجود است و تامین منابع مالی می تواند جهشی را در صنعت آب و برق کشور به ارمغان بیاورد. وزیر نیرو  با بین اینکه اگر بخواهیم در ارتقای سطح خدمات ارائه شده به مردم شاهد جهش قابل توجهی باشیم، نباید فقط به منابع دولتی که روز بروز در حال کاهش است متکی باشیم اظهار کرد: استفاده از سرمایه بخش خصوصی داخلی و طرح های فاینانس خارجی و سرمایه گذ اری های این بخش می تواند سریع تر ما را به اهدافمان برساند البته لازمه این کار این است که خود آن فعالیت جوابگوی بازپرداخت اقساط این سرمایه گذاری ها باشد. download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

وزارت نیرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.

#
#
#
#