#
#
اخبار اقتصادی بورس

همکاری مشترک ایران و اتریش در توسعه فناوری قطعه سازی خودرو

همکاری مشترک ایران و اتریش در توسعه فناوری قطعه سازی خودرو
کد: 27102   تاریخ انتشار :۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۶

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) از همکاری مشترک ایران و اتریش در توسعه فناوری قطعه سازی خودرو خبر داد.

مصطفی کاظمی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها آخرین وضعیت مناطق ویژه علم و فناوری را تشریح  کرد.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی قرارداد همکاری با موسسه فناوری اتریش منعقد کرده است، گفت: این قرارداد در حوزه توسعه فناوری قطعه سازی خودرو است. همچنین قرار است پس از این همکاری قطعه سازی هواپیما و بالگرد نیز با این موسسه فناوری انجام شود.

کاظمی با اشاره به اینکه اولین مرحله این پروژه حدود سه ماه پیش و در منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی کلید خورده است، افزود: قرار است در این کار مشترک کارگاهی تبادل دانش میان قطعه سازان داخلی با قطعه سازان اتریشی صورت گیرد.

وی افزود: انتقال تکنولوژی، همکاری در تولید و توسعه خط تولید از دیگر زمینه های همکاری است.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف با اشاره به نقش شورای عتف در تدوین و راهبری نقشه راه این پروژه گفت: قرار است که ورک شاپ آموزشی میان قطعه سازان داخلی و اتحادیه اروپا در کشور اتریش تا آذر ماه امسال انجام شود.

وی گفت: این پروژه فعلا در مرحله تبادل دانش است اما در مراحل بعدی زمینه انتقال تکنولوژی و توسعه خط تولید و در نهایت تغییر تکنولوژی خط تولید در این پروژه دیده شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه کشور اتریش در فناوری قطعه سازی حرفی برای گفتن دارد، اضافه کرد: این قرارداد به نوعی همکاری با اتحادیه اروپاست و تنها تمرکز بر روی اتریش نیست.

کاظمی اظهار داشت: در این پروژه بنا بر این است که قطعه سازان داخلی با قطعه سازان اروپایی به یک کار مشترک برسند و شورای عتف زمینه همکاری را فراهم کرده است.

وی همچنین از برگزاری پنجمین فن بازار در منطقه ویژه علم وفناوری آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تمام شرکت های دانش بنیان که در این بخش فعالیت می کنند در حوزه عرضه و تقاضا، در این رویداد حضور خواهند داشت.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف اضافه کرد: امسال برخی شرکت های فعال در کشورهای همسایه همچون ترکیه و آذربایجان نیز در این فن بازار حضور دارند و سال آینده حضور شرکت های خارجی از کشورهای همسایه در این رویداد فناوری گسترده تر خواهد شد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219