#
#
اخبار اقتصادی بورس

ورود جدی سرمایه‌گذاران خارجی به بورس با معامله 51 میلیون یورویی

ورود جدی سرمایه‌گذاران خارجی به بورس با معامله 51 میلیون یورویی
کد: 18046   تاریخ انتشار :۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

یک سرمایه‌گذار خارجی پس از اخذ مجوز از سازمان بورس توانست 30 درصد از سهام یک شرکت درج شده در بازار پایه فرابورس ایران را به صورت خرد خریداری کند.

  به گزارش  TSEpress  مدیر نظارت و بازرسی بازار فرابورس ایران با اشاره به انجام معامله 51 میلیون یورویی در بازار فرابورس ایران از ورود جدی سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سهام خبر داد.

افسانه اروجی با اشاره به افزایش تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به معامله در بازار فرابورس ایران در ماه‌های اخیر، گفت: در روز جاری یک سرمایه‌گذار خارجی پس از اخذ مجوز از سازمان بورس توانست 30 درصد از سهام یک شرکت درج شده در بازار پایه فرابورس ایران را به صورت خرد خریداری کند.

مدیر نظارت و بازرسی بازار فرابورس ایران در مورد جزئیات این معامله بیان داشت: این معامله از طریق یکی از کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران انجام شده و ارزش آن معادل 51 میلیون یورو است.

به گفته اروجی، تمامی مسائل نظارتی و همچنین مفاد مواد 7 و 8 آیین‌نامه سرمایه‌گذاری خارجی در این معامله نیز رعایت شده است.

وی با بیان اینکه انتقال وجه این معامله از طریق سوئیفت انجام شده است، خاطرنشان کرد: از آنجا که خریدار خارجی تحت حمایت سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ایران بوده، ارز با نرخ مبادله‌ای محاسبه شده است.

.

فرابورس ایران

بازار سرمایه   بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.