۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 9 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

وزارت نفت آماده عرضه ١٠٠ هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی است

وزارت نفت آماده عرضه ١٠٠ هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی است
کد: 2831   تاریخ انتشار :۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۲۱

 • وزیر نفت از امکان عرضه ١٠٠ هزار بشکه نفت خام و فرآورده های نفتی در بورس انرژی خبر داد.
 • به گزارش TSEpress به نقل از شانا، بیژن زنگنه عصر امروز (دوشنبه چهارم اسفند ماه) در نشست هم اندیشی کارگزاران بورس با مسئولان ارشد اقتصادی کشور در وزارت امور اقتصادی، اظهار کرد: افزون بر امکان عرضه روزانه ١٠٠ هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی، آماده عرضه گسترده فرآورده های نفتی در بورس انرژی از سال آینده هستیم.
  وی افزود: این فرآورده ها شامل ال پی جی، نفت کوره، نفت سفید و نفتا خواهد بود که می توان با روشهای گوناگون مانند پیش فروش و اوراق آنها را عرضه کرد. وی همچنین گفت: به امید خدا با حمایت علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمد فطانت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، سال ٩٤، سال درخشانی برای بورس انرژی باشد.
  وزیر نفت با بیان این که گفته می شود وزارت نفت و اینجانب با بخش خصوصی مخالفیم، گفت: من متعلق به نسلی هستم که هرچه به دست آورده با زحمت خود بوده است.
  زنگنه گفت: صندوقهای انرژی نیز می توانند در صنعت نفت سرمایه گذاری کنند و وزارت نفت با حضور بخش خصوصی مخالفتی ندارد. وی ادامه داد: اگر قرار است ایران کشوری سربلند و مقتدر باشد، باید افرادی سرسخت و زحمتکش در بخشهای مختلف کشور فعال شوند، به همین دلیل از رانت خوردن خوشم نمی‌آید و البته معتقدم اگر بنا به رانت خوردن باشد بخش خصوصی هم نمی‌تواند بخورد.
  زنگنه تصریح کرد: هرچند سرمایه گذاری بزرگ با مشکلاتی همراه است اما باید برای اداره کشور اقدامهای مناسبی را نیز انجام داد.
  وزیر نفت درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: وزارت نفت در لایحه بودجه پیشنهادی برای قیمت خوراک پتروشیمی ها نداد و نرخ کنونی در مجلس شورای اسلامی اضافه شد و آن هم به این دلیل بود که برخی دوستان (فعالان بازار اقتصادی) گفتند نرخ خوراک پتروشمی پنج سنت تعیین شود، اما پس از آن نرخ ١٣ سنت مصوب شد، هر چند من نیز مخالف پنج سنت بودم اما پیشنهادی ندادیم که چه نرخی تعیین شود. وی با اشاره به این که وزارت نفت در لایحه کسب و کار هم نرخی برای خوراک پتروشیمی‌ها پیشنهاد نداده بود، افزود: در آن لایحه‌ نیز مجلس قیمت خوراک را تعیین کرد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219