۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 13 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

وزیر اقتصاد: مشکل تجدید ارزیابی شرکت‌ها رفع شد

وزیر اقتصاد: مشکل تجدید ارزیابی شرکت‌ها رفع شد
کد: 19303   تاریخ انتشار :۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۴

شرکت‌هایی که قبلاً اقدام های اولیه برای تجدید ارزیابی دارایی‌های خود را انجام داده‌اند می‌توانند امسال با معافیت مالیاتی آن را تکمیل کنند.

    به گزارش  TSEpress  وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه چه اقدامی برای رفع مشکل مالیاتی شرکت های متقاضی تجدید ارزیابی دارایی ها در سال جاری صورت گرفته ، گفت: مشکل تجدید ارزیابی شرکت ها با همکاری سازمان مالیاتی حل و فصل شده و شرکت هایی که قبلاً اقدامات اولیه از جمله ثبت در دفاتر مالی را انجام داده بودند امسال با تمدید معافیت مالیاتی می توانند آن را ادامه دهند.

به گزارش فارس هفته گذشته معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیات دولت مبنی بر معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها شرکت هایی که ازسال 92 تا 94 مازاد تجدید ارزیابی را درصورت های مالی لحاظ کرده اند ابلاغ کرد.

مصوبه معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها برای برخی شرکت های بلاتکلیف بورسی و فرابورسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

طیب‌نیا با اشاره به تقدیم لایحه بانکداری از سوی دولت به مجلس در آینده نزدیک گفت: در لایحه ای که پیش بینی شده و در آینده نزدیک به مجلس تقدیم خواهد شد راه اندازی شورای فقهی بانک مرکزی پیش بینی شده و در متن مشترکی که وزرات اقتصاد و بانک مرکزی تهیه کرده‌اند راه اندازی این کمیته فقهی آمده است.

به گفته وزیر اقتصاد امسال علایمی که دیده می‌شود همگی تسریع رشد را نشان می دهد.

   

بورس   تجدید ارزیابی‌   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.