#
#
اخبار اقتصادی بورس

پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزودی افتتاح می شود

پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزودی افتتاح می شود
کد: 23819   تاریخ انتشار :۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۵

به گزارش TSEpress  به نقل از خبرگزاری صدا و سیما سردار عبدالهی در مراسم امضای تفاهم نامه آبرسانی به شهرهای استان خوزستان افزود: با اجرای این طرح، نه تن‌ها از واردات بنزین بی نیاز خواهیم شد بلکه امکان صادرات بنزین نیز فراهم خواهد شد.
وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در این پالایشگاه تولید شده و ۱. ۳ میلیارد دلار نفتا و گازوئیل سبک و سنگین بفروش رفته است.
سردار عبدالهی با اعلام آمادگی این قرارگاه برای مشارکت در طرحهای بزرگ ملی بخصوص در استان خوزستان که در زمان جنگ بیشترین صدمات را از هجوم ارتش صدام دید، گفت: با این حال بروکراسی اداری پدر همه ما را درآورده و خیلی اذیت می‌شویم.
وی خطاب به آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما اگر تونل بکنیم، راحت تریم تا پیگیر یک نامه شویم.
امضای تفاهم نامه رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان
تفاهم نامه رفع مشکلات آب و فاضلاب استان خوزستان عصر امروز به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نیرو و رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا رسید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حمید چیت چیان وزیر نیرو در این مراسم با بیان اینکه باید از تمام ظرفیتهای موجود برای تجهیز مالی این طرح عظیم بهره بگیریم گفت: وزارت نیرو برای تامین مالی این طرح عظیم از ۱. ۵ سال پیش مذاکرات خود را با موسسات ژاپنی، کره‌ای، فرانسوی، اسپانیایی و حتی انگلیسی آغاز کرد تا بتواند از فاینانس آن‌ها بهره بگیرد.
وی با بیان اینکه بانکهای داخلی توان این را ندارند که تمام تسهیلات این طرح بزرگ را برعهده بگیرند افزود: همچنین قرار است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا قرار داد این طرح عظیم را بر عهده بگیرد.
براساس این طرح قرار است ۷۱ شهر و ۳۷۸۵ روستای استان خوزستان از آب شرب و با کیفیت بهره‌مند شوند همچنین قرار است فاضلاب شهرهای اهواز و ۱۶ شهر دیگر استان جمع آوری و تصفیه شود و با اجرای اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شهری از اتلاف بخش عمده‌ای از منابع آب شرب شهرهای استان ممانعت بعمل آید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اعتبارات مصوب دولت برای استان خوزستان ۱۶۳۰ میلیارد تومان بود که تا امروز ۱۷۹۳ میلیارد تومان یعنی ۱۱۰ درصد بودجه پیش بینی شده محقق شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محمد باقر نوبخت در جلسه امضای تفاهم نامه آبرسانی به شهرهای استان خوزستان گفت: خوزستان از استانهایی است که مورد اهتمام ویژه دولت قرار دارد و دولت برای عمران و آبادانی استان خوزستان پیگیری‌
می‌کند.
وی گفت: چندین بار به استان خوزستان سفر کردیم که امضای تفاهم نامه آبرسانی به شهر‌ها و روستا، ایجاد تاسیسات فاضلاب و اصلاح شبکه توزیع آب استان خوزستان در همین راستا صورت می‌گیرد.
نوبخت با اشاره به برنامه دولت برای تسطیح و نوسازی ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی استان‌های خوزستان وایلام که ۹۰ درصد آن در استان خوزستان واقع است، گفت: دولت برای اجرای این طرح بودجه خوبی تخصیص داد و کار به سرعت در حال انجام است
وی ابراز امیداوری کرد با همکاری قرار گاه خاتم الانبیا و استفاده از فاینانس خارجی طرح عظیم فعلی در مدت سه سال به بهره برداری برسد.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.