#
#
گزارش روز - شنيده ها

پیش بینی بازار 2 اسفند ماه

پیش بینی بازار 2 اسفند ماه
کد: 16475   تاریخ انتشار :۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۱

بازاری نوسانی در محدوده قرمز رنگ تابلو

خلاصه ای از بازار طی معاملات روز اخیر بازار بورس در ابتدای وقت اولین روز هفته در بسیاری از گروهها کمی بالاتر از قیمت آخرین معاملات روز چهارشنبه کار خود را آغاز نمود . پس از گذشت لحظات ابتدایی وقت شاهد افزایش شدید عرضه ها بودیم که این مساله موجب تشکیل صف فروش برای برخی نمادهای مطرح بازار گردید . هجوم فروشندگان تا 15 دقیقه ابتدایی وقت ادامه داشته و از این مقطع زمانی با تشکیل مجدد صف خرید برای خساپا و غلبه خریداران بر فروشندگان شاهد افزایش نسبی قیمت ها بودیم . پس از گذشت 1 ساعت از ابتدای وقت موج دوم فروش موجب کاهش مجدد قیمت ها گردید .

. بازارهای بین المللی و ارز در بازارهای جهانی ، طلا پس از رشد قیمتی شدید روز چهارشنبه ، طی روز جمعه با اندکی کاهش قیمت مواجه گردیده و به سطح 1227 دلار در هر انس رسید . اما در بازار نفت ، پس از توافقات صورت گرفته طی روز چهارشنبه میان روسیه و عربستان که منجر به افزایش قیمت این محصول استراتژیک گردید ، طی روز جمعه با کاهش 2.5 درصدی همراه گردیده و به سطح 33 دلار و 13 سنت در هر بشکه رسید . در بازار ارز ، دلار روز آرام و کم نوسانی را طی معاملات روز اخیر سپری می نماید . این ارز رایج بازار هم اینک در نرخ 3465 تومان در بازار آزاد در حال معامله می باشد .

. پیش بینی بازار فردا بازار بورس طی معاملات روز اخیر برخلاف انتظار اکثر فعالان بازار تنها در نیم ساعت ابتدایی وقت وضعیت مناسبی را شاهد بوده و در ادامه شاهد افت قیمت ها بودیم . ارزش خالص معاملات روز اخیر سوای از معاملات عمده و اوراق اجاره با افزایش شدیدی مواجه گردیده و به رقم 861 میلیارد تومان بالغ گردید . با توجه به اینکه بخش عمده ای از معاملات روز اخیر در محدوده قرمز رنگ تابلوی معاملات به وقوع پیوست و همچنین با توجه به افزایش حجم فروش شرکتهای حقوقی نسبت به روزهای گذشته و نزدیکی به روز انتخابات چشم انداز چند روز آینده بازار بصورت نوسانی با تلورانس قیمتی 5 مثبت تا 5 منفی نسبت به آخرین معاملات روز اخیر پیش بینی می گردد . در خصوص بازار فردا می توان چنین انتظار داشت که بازار در ابتدای وقت روز آینده در بسیاری از گروهها کار خود را در محدوده قرمز رنگ تابلوی معاملات آغاز نموده و در ادامه احتمالا شاهد نوساناتی در این محدوده قیمتی خواهیم بود . در این بین احتمالا نمادهای بانکی ، برخی نمادهای خدمات انفورماتیک و رایانه و همچنین نمادهای قندی با اقبال بیشتری از سوی بازار مواجه گردیده و بعضا در محدوده سبز رنگ تابلو ، معامله خواهند گردید . همچنین ارزش معاملات روز آینده احتمالا با کاهش همراه گردیده که در روند رو به بالای بازار این امر طبیعی تلقی می گردد .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.