#
#
گزارش روز - شنيده ها

پیش بینی بازار 5 اسفند ماه

پیش بینی بازار 5  اسفند ماه
کد: 16612   تاریخ انتشار :۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۸

نزول بیشتر قیمت ها در آخرین روز هفته

خلاصه ای از بازار طی معاملات روز اخیر بازار بورس در ابتدای وقت روز جاری ، در بسیاری از گروهها در محدوده صفر تابلوی معاملات کار خود را آغاز نمود . لحظات ابتدایی وقت فزونی حجم عرضه نسبت به تقاضا موجب کاهش قیمت ها گردید . نیم ساعت ابتدایی وقت ، بازار با تلاطمات قیمتی نسبتا زیادی همراه گردید و در ادامه به مرور بر حجم عرضه افزوده گردیده تا شاهد افت 2 تا 3 درصدی قیمت ها باشیم که این وضعیت تا پایان وقت ادامه داشت .

. بازارهای بین المللی و ارز در بازارهای جهانی ، امروز طلا با 1 درصد افزایش قیمت مواجه گردیده و به سطح 1220 دلار در هر انس رسید . اما در بازار نفت پس از رشد نسبتا زیاد قیمت طی روز گذشته ، امروز تا اواسط وقت شاهد اصلاح 1 تا 1.5 درصدی قیمت این محصول مهم صنعتی بودیم ؛ و در ادامه مجددا قیمت ها با افزایش مواجه گردید . نفت برنت هم اینک در نرخ 34 دلار و 93 سنت در هر بشکه در حال معامله می باشد . در بازار ارز ، دلار طی معاملات روز اخیر وضعیت متعادلی را سپری می نماید . این ارز رایج بازار هم اینک در نرخ 3465 تومان در بازار آزاد در حال معامله می باشد.

.

پیش بینی بازار فردا بازار بورس طی معاملات روز اخیر روند نزولی را تجربه نمود . از دلایل اصلی روند نزولی بازار طی روز اخیر می توان به چند نکته اشاره نمود . نکته اول نزدیکی به زمان انتخابات ؛ برخی از فعالان بازار با توجه به نزدیکی موعد انتخابات در حال فروش سهام خود می باشند و با در پیش گرفته سیاست انتظار ، منتظر مشخص شدن نتیجه انتخابات و همچنین مشخص شدن جهت بازار می باشند تا از این طریق ضمن شناسایی سود 2 ماه اخیر خود ، ریسک خود را در بازار کاهش دهند . نکته دوم فروش برخی شرکتهای حقوقی به منظور تامین نقدینگی لازم جهت پرداخت هزینه های پایان سال از جمله هزینه حقوق پرسنل می باشد که این مساله نیز موجب فشار بیشتر بر بازار گردیده است . نکته نهایی بحث الزام تسویه حساب پایان سال دارندگان اعتبار می باشد . با توجه به قرارداد دارندگان اعتبار که سر رسید ان در بسیاری از شرکتهای کارگزاری پایان اسفند ماه می باشد بسیاری از دارندگان اعتبار ملزم به فروش و تسویه اعتبار خود می باشند که این مساله نیز به نوبه خود موجب فشار فروش و افت قیمت ها گردیده است . با توجه به موارد ذکر شده پیش بینی می گردد در بازار فردا نیز افت قیمت بیشتر سهام شرکتهای مختلف را شاهد باشیم . بازار فردا احتمالا در ابتدای وقت کمی پایین تر از قیمت معاملات آخر وقت روز اخیر کار خود را آغاز نموده و در ادامه با نوساناتی در محدوده قرمز رنگ تابلو کار خود را ادامه خواهد داد . در نهایت با برتری فروشندگان بر خریداران سهم احتمالا شاهد کاهش بیشتر قیمت ها نسبت به روز اخیر خواهیم بود .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.