#
#
گزارش روز - شنيده ها

پیش بینی بازار 6 دی ماه

پیش بینی بازار 6 دی ماه
کد: 14063   تاریخ انتشار :۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۵

وضعیت تعادلی حاکم بر بازار

خلاصه ای از وضعیت بازار طی معاملات روز اخیر بازار بورس در ابتدای وقت روز اخیر ، در محدوده قیمتی آخرین معاملات روز چهارشنبه کار خود را آغاز نمود . پس از گذشت دقایق ابتدایی وقت ، به مانند روز چهارشنبه نمادهای بزرگ خودرویی و بانکی بدون نوسان قیمتی خاصی به معاملات خود ادامه داده و نمادهای قندی ، غذایی و برخی تک سهم ها از جمله قاسم ، چفیبر و ... با اقبال بازار مواجه گردیده و به محدوده مثبت کامل دامنه نوسان روزانه افزایش قیمت یافتند .

بازارهای بین المللی و ارز در بازارهای جهانی ، طلا و نفت در آخرین روز معاملاتی خود در سال 2015 با افزایش نسبی قیمت مواجه گردیدند . در بازار طلا بدلیل نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی و افزایش تقاضا برای این فلز زینتی ، شاهد افزایش قیمت طلا و رسیدن به سطح 1075 دلار در هر انس بودیم . در بازار نفت ، نفت برنت دریای شمال با افزایش حدود 1 دلاری قیمت ، به نرخ 37 دلار و 92 سنت در هر بشکه رسیده و در این نرخ به کار خود در سال 2015 پایان داد . در بازار ارز ، دلار طی معاملات روز اخیر وضعیت متعادلی را در محدوده قیمتی 3635 تومان شاهد بود .

پیش بینی بازار فردا بازار بورس همانگونه که انتظار آن وجود داشت ، در نمادهای کوچک با اقبال بیشتری نسبت به سایر نمادها مواجه گردید که این وضعیت در بازار فردا نیز محتملا ادامه خواهد یافت . از اخبار مهم روز اخیر می توان به خبر تصویب نرخ خوراک پتروشیمی ها از سوی وزارت نفت اشاره نمود . در این رابطه رييس سازمان بورس اوراق بهادار با اعلام اين مطلب افزود به نظر مي‌رسد مصوبه دولت به زودي از سوي وزير نفت، متناسب با اختيارات قانوني ابلاغ شود. در حالي رييس سازمان بورس اوراق بهادار از نهايي شدن تعيين فرمول قيمت خوراك پتروشيمي خبر داد كه وزير نفت نيز هفته گذشته تاكيد كرد در انتظار ابلاغ فرمول نهايي از سوي معاون اول رييس‌جمهور است. فطانت فرد تلويحا به تعيين قيمتي كمتر از رقم‌هاي اعلام شده براي نرخ خوراك پتروشيمي اشاره كرد اما وزير نفت در جلسه‌اي كه با نمايندگان بخش خصوصي داشت، خوراك پتروشيمي را بدون محاسبه ارزش ذاتي گاز، و تنها با محاسبه قيمت استخراج و انتقال و… بين ١٢ تا ١٥ سنت اعلام كرد . در هر صورت در صورت تعیین این نرخ مهم ، ابهام از سر بزرگترین صنعت بورسی مرتفع گردیده و در ادامه زمینه ورودی نقدینگی به این گروه فراهم خواهد گردید . با ورود نقدینگی به این گروه سیکل جدیدی از حرکت رو به بالای بازار مهیا خواهد گردید .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219