#
#
اخبار اقتصادی بورس

پیش بینی مدیر عامل بی پی از قیمت نفت

پیش بینی مدیر عامل بی پی از قیمت نفت
کد: 15300   تاریخ انتشار :۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۰

 • مدیرعامل بی پی ضمن تاکید بر لزوم احتیاط برای سرمایه‌گذاری در ایران پس از لغو تحریمها، تاکید کرد که قیمت جهانی نفت خام در نیمه دوم سال ٢٠١٦ میلای افزایش می‌یابد.
 • به گزارش TSEpress و به نقل ازشانا  باب دادلی در گفتگو با شبکه خبری بی بی سی با بیان این که افت ۱۰ دلاری قیمت نفت دور از انتظار نیست، گفت: افزود البته چنین قیمتی دوام نخواهد داشت و در نیمه دوم امسال قیمتهای جهانی نفت خام افزایش می‌یابد.
  وی افزود: امسال دو نیمه وجود خواهد داشت که در نیمه نخست یک تزلزل واقعی را خواهیم دید و در نیمه دوم در ماههای آوریل یا مه در حالی که بازارهای سهام فصل تابستان در نیمکره شمالی آماده می‌شوند، پس از آن با توجه به افزایش تقاضا در چین و آمریکای شمالی، در نیمه دوم سال حرکت بهای نفت به مسیر رو به افزایش آغاز خواهد شد.
  مدیرعامل بی پی تصریح کرد:  ما شاید تا میانه سال، شاهد قیمت ۳۰ تا ۴۰ دلار برای هر بشکه باشیم و به نظر من تا پایان سال این قیمت می‌تواند به ۵۰ دلار یا بیشتر افزایش یابد..
  دادلی با تاکید بر این که احتمال باقی بودن چند ماهه قیمت نفت زیر ۲۰ دلار برای هر بشکه باقی بماند، رسیدن قیمت نفت به سطوح ۱۰۰ دلار یا بیشتر را تا پایان سال ۲۰۱۶ دور از انتظار دانست.
  وی در پاشخ به پرسشی درباره لغو تحریمها و تمایل این شرکت انگلیسی برای حضور در پروژه های نفت و گاز ایران، گفت: ما با دقت در حال بررسی اوضاع هستیم.
  وی بر لزوم محتاط بودن برای سرمایه‌گذاری در ایران تاکید کرد و گفت: ما باید به دنبال فرصتهای سرمایه گذاری اقتصادی و مقرون به صرفه باشیم.
  دادلی افزود: اکنون یک دنیایی از رقابت شدید برای سرمایه‌گذاری جهانی در نفت و گاز در جریان است، شما ایران و در عین حال مکزیک را دارید، ما باید خیلی به دقت انتخاب کنیم.
  مدیرعامل بی پی تصریح کرد: باید یک تصمیم اقتصادی درباره استفاده از سرمایه بسیار محدود خود بگیریم.

بی پی   پیش بینی   نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.