#
#
اخبار اقتصادی بورس

کاهش قیمت نفت چه زمانی متوقف می شود؟

کاهش قیمت نفت چه زمانی متوقف می شود؟
کد: 13236   تاریخ انتشار :۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۹

سقوط آزاد قیمت نفت همچنان ادامه دارد و نفت سبک آمریکا به 35 دلار در هر بشکه رسیده است و تصمیمات فدرال رزرو آینده قیمت نفت را رقم خواهد زد.

  به گزارش TSEpress    حمزه قوچی فرد تحلیلگر بازارهای مالی در گفتگو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه پیش بینی قیمت نفت   همواره برای تمامی نهادهای بین المللی کاری دشوار بوده است،گفت:در حال حاضر ما شاهد کاهش شدید تعداد چاه های فعال نفتی امریکای شمالی هستیم و این نوید کاهش تولید در آینده را دارد و از سویی دیگر  قیمت نفت به بهای تمام شده منطقه خلیج فارس یعنی 27 دلار نزدیک شده است . وی اظهار داشت :از نظر تکنیکی نیز محدوده 33 دلار در گذشته به دلیل اینکه برابر با میانگین بهای تمام شده قیمت نفت خاورمیانه است ،حمایت محکمی بوده است ،و می توانیم انتظار داشته باشیم کف قیمتی نفت، همان بهای تمام شده نفت در خاورمیانه یعنی محدوده 27 الی 33 دلار است. قوچی فرد افزود:هفته پیش رو برای قیمت نفت بسیار سرنوشت ساز است زیرا فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تصمیم گیری می کند. اگر نرخ بهره افزایش پیدا کند ما شاهد جهش نرخ دلار خواهیم بود و قیمت نفت به محدوده 30 دلار  خواهد رسید و به تبع آن قیمت تمام کامودیتی ها در کوتاه مدت شدیدا کاهش می یابد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت:اما اگر نرخ بهره به دلیل شرایط نامناسب فعلی افزایش پیدا نکند، با توجه به متنی که از جلسه فدرال رزرو بیرون خواهد آمد میتوان شاهد کاهش نرخ دلار و معکوس شدن روند قیمت نفت باشیم.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.