#
#
اخبار اقتصادی بورس

کاهش ۵۰ درصدی تعرفه حمل ریلی بار

کاهش ۵۰ درصدی تعرفه حمل ریلی بار
کد: 26486   تاریخ انتشار :۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۰

برای عملیاتی کردن این کریدور به صورت حمل و نقل ترکیبی از بمبئی به مسکو و اروپای شرقی در سال ۲۰۱۶ جلسات متعددی با مسئولان راه‌آهن‌های آذربایجان و روسیه داشته‌ایم که اسناد و تفاهم نامه هایی هم به امضا رسیده است.

مدیرکل بین الملل راه آهن گفت: ایران تعرفه حمل ریلی کالا را با هدف افزایش جذب بار در مسیر ترانزیتی هند به روسیه، ۵۰ درصد کاهش داد. به نقل از اداره کل بین الملل راه آهن، عباس نظری در کنفرانس کریدور ترانزیتی بین المللی شمال جنوب (INSTC) که امروز ۲۵ شهریورماه در هند برگزار شد با بیان اینکه همه ما می دانیم که کریدور شمال ـ جنوب با توافق سه کشور ایران، هند و روسیه ۱۷ سال پیش تعریف شد در حال حاضر بار و کالا از مسیر دریایی از طریق کانال سوئز به اروپا حمل می‌شود. البته به خاطر مشکلاتی که در یمن وجود دارد هزینه بیمه حمل کالا در این مسیر افزایش پیدا کرده است.

وی مسیر آستارا در آذربایجان تا مرز ایران را تکمیل شده عنوان و اظهار کرد: ساخت پل آستارا بر روی رودخانه آستاراچای بین دو کشور به اتمام رسیده و ساخت مسیر آستارا در خاک ایران رو به اتمام است. ضمن اینکه ۴ ترمینال کانتینری، نفت، غلات و جنرال کارگو توسط آذربایجان در حال احداث هستند.

وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن این کریدور به صورت حمل و نقل ترکیبی از بمبئی به مسکو و اروپای شرقی در سال ۲۰۱۶ جلسات متعددی با مسئولان راه‌آهن‌های آذربایجان و روسیه داشته‌ایم که اسناد و تفاهم نامه هایی هم به امضا رسیده است. همچنین برای طی مسیر از بمبئی به سمت روسیه از طریق ایران و آذربایجان جدول تعرفه حمل بار و جدول زمانی نهایی شده است. بر این اساس راه آهن ایران مسئولیت حمل در ایران را برای حمل و نقل ترکیبی به عهده می گیرد.

نظری با اشاره به تردد ۲۲ روزه اولین قطار آزمایشی بمبئی ـ مسکو در سال ۲۰۱۶ تأکید کرد: برای جذب بار، تعرفه های این مسیر برای سال ۲۰۱۷ به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته و اخیرا تفاهم نامه ۵ جانبه میان ایران، آذربایجان، ‌روسیه، اکراین و لهستان برای حمل ونقل در این مسیر به امضا رسیده است.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

مهر

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219