۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 16 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

گاردین تحلیل کرد روزهای «دشوار» خانم صدراعظم

گاردین تحلیل کرد روزهای «دشوار» خانم صدراعظم
کد: 17201   تاریخ انتشار :۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۰

این روزها که نزدیک به انتخابات در آلمان است، مرکل سفرهای خود را به گوشه و کنار این کشور آغاز کرده است. او تلاش دارد در این مدت خود را به عنوان یکی از مردم عادی نشان بدهد.

به گزارش TSEpress  به نقل از صدای اقتصاد   آنجلا مرکل صدراعظم آلمان این روزها بیشترین چالش را در دوران بیش از ده ساله صدارت خود تحمل می‌کند.

مرکل توسط افرادی تنبیه می‌شود که معتقدند با مردم هیچ مشورتی نشده‌است و در نتیجه آینده این کشور برای چند دهه آتی بدون مشورت و تنها توسط یک نفر تعیین شده است.بسیاری از مردم از سیاست‌های باز مرکل در برابر مهاجران خسته شده‌اند؛ سیاستی که در یک سال گذشته راه را به روی بیش از 1میلیون و 100هزار پناهنده باز کرده تا وارد خاک این کشور بشوند.

صدراعظم آلمان آغوش خود را به روی پناهندگان باز کرد و به این ترتیب سوری‌ها یکی‌ِیکی قدم به خاک این کشور گذاشتند.

اما رفته‌رفته محبت جای خود را به نفرت داد و اذیت و آزار پناهندگان به صورت تدریجی آغاز شد.

اوج ماجرا نیز مربوط به اوایل سال میلادی جدید بود که گزارش‌هایی نشان داد چند مرد عرب و آفریقایی به زنان آلمانی تجاوز کرده‌اند و برخی از آن‌ها را آزار داده‌اند.

به این ترتیب فشارها به صورت تدریجی بر مرکل آغاز شد تا مرزهای آلمان را ببندد. به همین خاطر است که مرکل این روزها فشار بسیاری را تحمل می‌کند و با چالش‌های بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کند.

فشارهای حزب راست افراطی نیز بر مرکل به اوج خود رسیده‌است و به نظر می‌رسد این حزب برنده باشد.

تحلیل‌گران در سرتاسر جهان نیز امید کمی به برنده شدن حزب مرکل دارند. مسئله مهاجران در آلمان به عنوان یک پرسش مهم وجود دارد و به نظر می‌رسد تا مدت‌ها به همین شکل باقی باشد.

منبع: گاردین

آلمان   اقتصاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.