#
#
گزارش روز - شنيده ها

گزارش بازار 13 بهمن ماه

گزارش بازار 13 بهمن ماه
کد: 15767   تاریخ انتشار :۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۴

افزایش حجم عرضه ها / کاهش نسبی تقاضا

بازار بورس در ابتدای وقت روز جاری ، در بسیاری از گروهها در محدوده سبز رنگ تابلوی معاملات کار خود را آغاز نمود . دقایق ابتدایی وقت شاهد نوساناتی در محدوده مثبت در برخی گروههای بزرگ بازار از جمله نمادهای خودرویی و بانکی بودیم . پس از گذشت لحظات ابتدایی وقت ، حجم عرضه ها بشدت افزایش یافته تا قیمت سهام برخی شرکتها با کاهش مواجه گردند . از اواسط وقت بازار به تعادل نسبی رسیده و حجم معاملات با کاهش نسبی همراه گردید . اما این پایان کار نبود چرا که ساعت پایانی وقت موج دوم فروش موجب کاهش بیشتر قیمت ها گردید . نمادهای بانکی طی ساعت پایانی وقت تا محدوده 2 تا 3 منفی و نمادهای خودرویی تا محدوده منفی 4 دامنه نوسان روزانه کاهش قیمت را تجربه نموده و صفوف خرید برخی نمادها نیز با عرضه همراه گردیدند . اما نمادهای پالایش نفت به مانند روز گذشته با اقبال خوبی از سوی بازار مواجه گردیده و در محدوده مثبت 3 تا 5 دامنه نوسان روزانه در حال معامله بودند . نمادهای فلزات اساسی از دیگر گروههای مورد توجه بازار امروز بودند که در محدوده مثبت کامل دامنه نوسان روزانه در حال معامله بودند . از دلایل افزایش شدید حجم عرضه ها می توان به خبر عرضه 10 درصد از سهام شرکت پتروشیمی فجر اشاره نمود . عرضه ای که بیش از 300 میلیارد تومان نقدینگی بازار را جذب خود خواهد نمود .

. بازارهای بین المللی در بازارهای جهانی ، امروز طلا با اندکی کاهش قیمت همراه گردیده و به سطح 1126 دلار در هر انس رسید . در بازار نفت ، این محصول مهم صنعتی امروز نیز شاهد افت 1.5 درصدی بود . نفت برنت دریای شمال هم اینک در نرخ 33 دلار و 75 سنت در هر بشکه در حال معامله می باشد .

. بازار ارز در بازار ارز ، دلار امروز با کمی کاهش قیمت مواجه گردید . این ارز رایج بازار امروز با حدود 10 تومان کاهش قیمت همراه گردیده و به سطح 3635 تومان رسید .

. شاخص کل طی معاملات روز اخیر شاخص کل با 812 واحد افزایش نسبت به روز قبل در سطح 73727 واحد به کار خود پایان داد . همچنین ارزش معاملات در روز اخیر به رقم 762 میلیارد تومان بالغ گردید که از این میزان ، 198 میلیارد آن مربوط به معاملات عمده و اوراق مشارکت می باشد . نمادهای خودرویی و بانکی بیشترین ارزش معاملات روز اخیر را به خود اختصاص دادند .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219