#
#
گزارش روز - شنيده ها

گزارش بازار 4 اسفند 94

گزارش بازار 4 اسفند 94
کد: 16606   تاریخ انتشار :۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴

فزونی عرضه نسبت به تقاضا

بازار بورس در ابتدای وقت روز جاری ، در بسیاری از گروهها در محدوده صفر تابلوی معاملات کار خود را آغاز نمود . لحظات ابتدایی وقت فزونی حجم عرضه نسبت به تقاضا موجب عرضه صف خرید برخی نمادها و کاهش قیمت برخی دیگر گردید . نیم ساعت ابتدایی وقت ، بازار با تلاطمات قیمتی نسبتا زیادی همراه گردید و در ادامه بازار به تعادل نسبی رسیده و حجم معاملات با کاهش مواجه گردید . پس از گذشت ساعت ابتدایی وقت به مرور بر حجم عرضه افزوده گردیده تا شاهد افت 2 تا 3 درصدی قیمت ها باشیم . روند نزولی بازار تا نیم ساعت پایانی وقت ادامه یافته و از این مقطع زمانی کمی بر حجم تقاضا در نمادهای بانکی و خودرویی افزوده گردید تا شاهد اندکی افزایش قیمت ها باشیم . به مانند روز گذشته طی معاملات روز اخیر نمادهای پالایش نفت و برخی نمادهای پتروشیمی با اقبال بیشتری نسبت به سایر گروهها مواجه گردیده و حتی ساعت ابتدایی وقت برخی نمادهای این گروه صف خرید را تجربه نمودند . همچنین نمادهای رایانه و انفورماتیک و لیزینگ خودرو از همان ابتدای وقت با بی مهری بازار مواجه گردیده و در محدوده منفی کامل دامنه نوسان روزانه در حال معامله بودند .

. بازارهای بین المللی در بازارهای جهانی ، امروز طلا با 1 درصد افزایش قیمت مواجه گردیده و به سطح 1220 دلار در هر انس رسید . اما در بازار نفت پس از رشد نسبتا زیاد قیمت طی روز گذشته ، امروز شاهد اصلاح 1 تا 1.5 درصدی قیمت این محصول مهم صنعتی بودیم ؛ بطوریکه نفت برنت امروز با 44 سنت کاهش قیمت به سطح 34 دلار و 18 سنت در هر بشکه رسید .

. بازار ارز در بازار ارز ، دلار طی معاملات روز اخیر وضعیت متعادلی را سپری می نماید . این ارز رایج بازار هم اینک در نرخ 3465 تومان در بازار آزاد در حال معامله می باشد .

. شاخص کل طی معاملات روز اخیر شاخص کل با 116 واحد افزایش نسبت به روز قبل در سطح 77704 واحد به کار خود پایان داد . همچنین ارزش معاملات در روز اخیر به رقم 658 میلیارد تومان بالغ گردید که از این میزان ، 135 میلیارد آن مربوط به معاملات عمده و اوراق مشارکت می باشد . نمادهای خودرویی و بانکی بیشترین ارزش معاملات روز اخیر را به خود اختصاص دادند .

گزارش بازار   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219