#
#
گزارش روز - شنيده ها

گزارش بازار 8 اسفند ماه

گزارش بازار 8 اسفند ماه
کد: 16708   تاریخ انتشار :۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۸

افت شدید ارزش معاملات/نمادهای خودرویی و پالایشی همچنان در کانون توجه بازار

بازار بورس در ابتدای وقت اولین روز هفته در بسیاری از گروهها کمی بالاتر از قیمت آخرین معاملات روز چهارشنبه کار خود را آغاز نمود . پس از گذشت لحظات ابتدایی وقت شاهد افزایش حجم تقاضا در نمادهای خودرویی و پالایش نفت و همچنین نمادهای ساختمانی بودیم که این مساله بر کلیت بازار تاثیر مثبت گذاشته تا قیمت سهام سایر گروهها نیز از این جو متاثر گردند . نیم ساعت ابتدایی وقت به همین منوال سپری گردید تا اینکه از این مقطع زمانی کمی بر حجم عرضه افزوده گردید تا شاهد کاهش نسبی قیمت ها باشیم . پس از افت و خیز ساعت ابتدایی وقت ، به مرور حجم معاملات کاهش یافته و بازار دچار رکود نسبی گردید که این وضعیت تا ساعت پایانی وقت ادامه یافت . ساعت پایانی وقت در نبود تقاضای کافی در بازار ، قیمت سهام بسیاری از شرکتها با افت بیشتری مواجه گردید تا قیمت آخرین معاملات نسبت به قیمت پایانی کاهش یافته و بازار با وضعیت بالا به پایین به کار خود پایان دهد . حجم و ارزش معاملات طی روز اخیر با افت قابل توجهی مواجه گردید که این مساله نشانگر کاهش تعداد خریدار در بازار و همچنین کاهش شدید ورود نقدینگی به بازار می باشد .

. بازارهای بین المللی در بازارهای جهانی ، طلا طی معاملات روز جمعه با 12 دلار کاهش قیمت مواجه گردیده و به سطح 1223 دلار در هر انس رسید . اما در بازار نفت ، پس از رشد قابل توجه قیمت نفت طی روز پنجشنبه ، عصر روز جاری مجددا نفت با 4 درصد افزایش قیمت مواجه گردیده اما در نهایت با اصلاح قیمت مواجه گردیده و به سطح 35 دلار و 16 سنت در هر بشکه به کار خود پایان داد .

. بازار ارز در بازار ارز ، دلار روز آرامی را در معاملات روز جاری سپری می نماید . این ارز رایج بازار پس از اندکی رشد قیمت در معاملات روز پنجشنبه ، امروز در محدوده قیمتی 3475 تومان در بازار آزاد در حال معامله می باشد .

. شاخص کل طی معاملات روز اخیر شاخص کل با 388 واحد افزایش نسبت به روز قبل در رقم 78228 واحد به کار خود پایان داد . همچنین ارزش معاملات در روز اخیر به رقم 631 میلیارد تومان بالغ گردید که از این میزان ، 296 میلیارد آن مربوط به معاملات عمده و اوراق مشارکت می باشد . نمادهای خودرویی و بانکی بیشترین ارزش معاملات روز اخیر را به خود اختصاص دادند .

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219