#
#
گزارش روز - شنيده ها

گزارش بازار 9 اسفند ماه

گزارش بازار 9 اسفند ماه
کد: 16735   تاریخ انتشار :۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶

بازاری نوسانی در محدوده قرمز رنگ تابلوی معاملات

بازار بورس در ابتدای وقت روز اخیر در بسیاری از گروهها در محدوده قیمت آخرین معاملات روز گذشته کار خود را آغاز نمود . پس از گذشت دقایق ابتدایی وقت ، شاهد عرضه هایی خصوصا در نمادهای خودرویی و بانکی بودیم که این مساله موجب کاهش 1 تا 3 درصدی قیمت ها گردید . فشار فروش تا حدی ادامه یافت که برخی نمادهای خودرویی از جمله نماد خودرو با صف فروش مواجه گردیده و برخی نمادهای بانکی از جمله وبصادر تا 3.5 درصد کاهش قیمت را تجربه نمودند . روند نزولی بازار تا ساعت ابتدایی وقت ادامه داشته و از این مقطع زمانی بازار متعادل گردیده و حجم معاملات کاهش یافت . پس از تعادل نسبی بازار کمی بر حجم تقاضا افزوده شده تا شاهد افزایش نسبی قیمت ها باشیم بطوریکه برخی نمادهای پالایشی و ساختمانی از جمله شبندر و وساخت با صف خرید مواجه گردیده و نمادهای خودرویی با افزایش قیمت 2 تا 3 درصدی مواجه گردیدند . نیم ساعت پاینی وقت بر حجم عرضه ها افزوده گردیده تا قیمت ها مجددا با افت قیمتی 2 تا 3 درصدی مواجه گردند . همچنین طی معاملات روز اخیر صف خرید نماد تازه وارد بفجر پس از افزایش 41 درصدی قیمت با عرضه مواجه گردید هر چند که در ادامه با خرید شرکتهای حقوقی برای این نماد صف خرید تشکیل گردید .

. بازارهای بین المللی در بازارهای جهانی ، طلا طی معاملات روز جمعه با 12 دلار کاهش قیمت مواجه گردیده و به سطح 1223 دلار در هر انس رسید . اما در بازار نفت ، پس از رشد قابل توجه قیمت نفت طی روز پنجشنبه ، عصر روز جاری مجددا نفت با 4 درصد افزایش قیمت مواجه گردیده اما در نهایت با اصلاح قیمت مواجه گردیده و به سطح 35 دلار و 16 سنت در هر بشکه به کار خود پایان داد . در بازار ارز ، دلار روز آرامی را در معاملات روز جاری سپری می نماید .

. بازار ارز در بازار ارز ، دلار پس از افت و خیزهای هفته گذشته از دیروز با وضعیت متعادلی همراه گردیده است . این ارز رایج بازار هم اینک در نرخ 3475 تومان در بازار در حال معامله می باشد .

. شاخص کل طی معاملات روز اخیر شاخص کل با 495 واحد کاهش نسبت به روز قبل در رقم 77733 واحد به کار خود پایان داد . همچنین ارزش معاملات در روز اخیر به رقم 971 میلیارد تومان بالغ گردید که از این میزان ، 337 میلیارد آن مربوط به معاملات عمده و اوراق مشارکت می باشد . نمادهای خودرویی و بانکی بیشترین ارزش معاملات روز اخیر را به خود اختصاص دادند .

گزارش بازار   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219