#
#
اخبار اقتصادی بورس

گزارش حسابرسان درباره افزایش قیمت تولید سیمان روی میز دولت

گزارش حسابرسان درباره افزایش قیمت تولید سیمان روی میز دولت
کد: 20752   تاریخ انتشار :۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲

دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه گزارش مؤسسه مالی مورد تأیید جامعه حسابرسان در مورد قیمت تمام شده تولید سیمان آماده شده است،‌ گفت: در صورت موافقت تولیدکنندگان، پیشنهاد ما برای تعدیل قیمت سیمان به دولت ارائه خواهد شد.

  به گزارش  TSEpress   عبدالرضا شیخان اظهار داشت: قیمت سیمان در سال 93‌ افزایش یافته بود و بعد از آن، تغییر قیمتی را شاهد نبودیم اما با توجه به افزایش بهای تمام‌شده تولید، بررسی این مسئله توسط یک مؤسسه مالی مورد تأیید جامعه حسابرسان صورت گرفت که گزارش مربوط به آن آماده شده است.

وی ادامه داد: این گزارش را در جلسه‌ای با حضور مدیران کارخانه‌های سیمانی مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد و پس از آن، در صورت تأیید هیأت مدیره انجمن سیمان، پیشنهاد خود را برای تعدیل قیمت سیمان بر مبنای افزایش قیمت تمام شده تولید به وزارت صنعت ارائه خواهیم کرد.

وی توضیح داد: قیمت تمام شده تولید سیمان طی سال‌های اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه، مواد معدنی، دستمزد نیروی انسانی و هزینه‌های پیمانکاری افزایش داشته است که بر وضعیت تولید کارخانه‌ها تأثیرگذار است.

شیخان ادامه داد: افزایش قیمت تمام شده سیمان خیلی زیاد نبوده، اما نمی‌توان گفت که رقم پایینی هم بوده است. در هر حال برای تصمیم‌گیری در مورد قیمت فروش سیمان باید با تولیدکنندگان همفکری کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته ویژه سیمان در کارگروه اقتصاد مقاومتی، گفت:‌ مشکلات صنعت سیمان مورد توجه مسئولان دولتی قرار گرفته و امیدواریم تا پایان سال شاهد بهبود وضعیت در این صنعت باشیم.

وی تصریح کرد: هر چند صادرات سیمان به عراق محدود شده و در حال حاضر صادرات به عراق فقط از طریق اقلید کردستان صورت می‌گیرد، اما همین مسئله عاملی برای بازاریابی تولیدکنندگان ایرانی در بازار کشورهای CIS و آفریقا شد و امیدواریم صادرات سیمان به این کشورها نیز افزایش یابد.

 به گفته دبیر انجمن سیمان، در حال حاضر از قسمت جنوب عراق فقط صادرات کلینکر صورت می‌گیرد و امکان صادرات سیمان از این طریق وجود ندارد.

وی پیش‌‌بینی کرد تا پایان امسال صادرات سیمان و کلینکر ایران به حدود 15 میلیون تن برسد که تقریباً به اندازه صادرات سال گذشته است.

وی با اشاره به صادرات 8 میلیون تن سیمان و کلینکر طی 7 ماهه امسال، گفت: در جلسه‌ای که با یکی از مسئولان عراقی داشتیم، اعلام کردند که به محض برطرف شدن مشکلات موجود در موصل، صادرات سیمان ایران به این منطقه نیز صورت گیرد و نیاز این بخش علاوه بر کارخانه‌های داخلی عراق، از طریق تولیدات ایرانی نیز تأمین شود.

شیخان در مورد برخورداری کارخانه‌های سیمانی از تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز گفت: کارخانه‌ها رأساً‌ در این مورد اقدام کرده‌اند و اطلاعاتی به انجمن نرسیده است.

وی افزود: برای پرداخت این تسهیلات از انجمن سیمان تأییدیه‌ای نمی‌گیرند و ما اطلاعی در این مورد نداریم.

وی اضافه کرد: در عین حال، گزارشی در خصوص دریافت یا عدم دریافت تسهیلات توسط کارخانه‌های سیمان به ما ارائه نشده است.

.

فارس

 

سیمان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.