۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 13 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

2 پیش شرط از سرگیری عرضه های اولیه در شهریور

2 پیش شرط از سرگیری عرضه های اولیه در شهریور
کد: 7650   تاریخ انتشار :۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹

به گزارش TSEpress ، حسن قالیباف اصل در واکنش به این سئوال که با توجه به اعلام رئیس سازمان بورس مبنی بر از سرگیری عرضه های اولیه شرکت ها از شهریور ماه (که با شرکت های کوچک و به کارگیری روش ثبت سفارش آغاز خواهد شد)، بورس اوراق بهادار تهران چه شرکت هایی را آماده واگذاری کرده و چه برنامه ای مدنظر دارد؟ اظهار داشت: طی ماه های گذشته شرکت هایی چون پالایش نفت جی، سرمایه گذاری توسعه معین ملت، فولادکاوه جنوب کیش، توسعه سرمایه و صنعت غدیر، واسپاری ملت و... مورد پذیرش قرار گرفته و یا در تابلوهای بورس درج شده و آماده عرضه اولیه هستند.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به برنامه سازمان بورس برای از سرگیری عرضه های اولیه در شهریور، دو پیش شرط اصلی مدنظر قرار دارد تا با توجه به آنها شرکت های آماده در نوبت عرضه اولیه قرار گیرند.

این مقام مسئول افزود: پیش شرط اول مربوط به وضعیت بازار سهام در هفته های آینده است و اگر شرایط بازار مناسب و اصطلاحا کشش داشته باشد، شرکت ها به مرور عرضه اولیه خواهند شد.

قالیباف اصل با بیان اینکه عواملی چون اوضاع اقتصادی و وضعیت هرکدام از صنایع مورد توجه فعالان و مسئولان بازار سرمایه در عرضه های اولیه قرار دارد، ادامه داد: پیش شرط دوم هم به تمایل سهامداران عمده در واگذاری سهام آن هم با قیمت های مناسب و منطقی بستگی دارد. چرا که مالکان اصلی بنگاه ها باید انگیزه لازم در واگذاری شرکت ها را داشته باشند.

وی افزود: بنابراین در شرایطی بورس اوراق بهادار تهران همواره ضمن تاکید بر شفافیت حداکثری به دنبال کشف قیمت های مناسب و واقعیت های بازار و سهامداران است که در صورت وجود این دو پیش شرط اصلی، سهام شرکت های جدید به مرور در بورس عرضه خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری نشست خبری در اوایل هفته آینده گفت: برنامه های شرکت بورس در توسعه ابزارها و فعال کردن بازار بدهی و سایر مسائل مرتبط به بورس در حضور خبرنگاران اعلام خواهد شد.

بورس پرس

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.