۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - 2023 22 Sep
#
#
اخبار اقتصادی بورس

2016؛ سالی خوب برای بیت‌کوین

2016؛ سالی خوب برای بیت‌کوین
کد: 14015   تاریخ انتشار :۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۵

به گزارش TSEpress و به نقل از  صدای اقتصاد اتفاقات سال 2016 می‌تواند ثابت کند که قیمت بیت‌کوین دوباره افزایش می‌یابد؛ البته نه به این دلیل که این واحد پولی ابزاری برای اقتصاد سیاه مثل قاچاق مواد مخدر یا خرس روسی است، بلکه به این دلیل که تهیه پول معمولی رشد آهسته‌تری خواهد داشت.

بیت‌کوین که یک واحد پولی بدون نظارت مرکزی و بر پایه یک سری رمزگذاری در دنیای مجازی تولید می‌شود، به سرعت می‌تواند در میان این فضا حرکت کند. اما با وجود این که در آینده می‌تواند نقش درخشانی در مبادلات اقتصادی داشته باشد،‌ به دلیل این که بیش از اندازه بی‌ثبات است واحد پولی‌ای نیست که بتوان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

در سال 2016، همان مولفه‌های اقتصادی کلاسیک بر بیت‌کوین اثر می‌گذارد و به دلیل قانون عرضه و تقاضا که باعث می‌شود واحد‌های پولی ارزان یا گران شود، به دلیل تقاضای بیشتر، قیمت بیت‌کوین نیز افزایش خواهد یافت.

بیت‌کوین به جای این که به وسیله یک بانک مرکزی کنترل شود، متکی به رایانه‌های به اصطلاح «استخراج‌کننده‌ای» است که از یک زنجیره بلوک‌های نقل و انتقال که از اصول ریاضی تبعیت می‌کند، تولید می‌شود. هر بیت‌کوین که با این روش هر 10 دقیقه تولید می‌شود، 11 هزار دلار ارزش دارد.

بیت‌کوین در سال 2008 به وسیله یک ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو ابداع شد که میزان واحد پولی دیجیتالی که تولید می‌کند تقریبا هر چهار سال نصف می‌شود تا بتواند با نرخ تورم تعدیل شود. زمان بعدی که این اتفاق خواهد افتاد، ژوئیه 2016 است و به همین دلیل ارزش بیت‌کوین افزایش شدید پیدا خواهد کرد. به گفته کارشناسان، مثل این است که اوپک تولید نفت خود را به نصف برساند و بنابراین قیمت نفت بسیار زیاد افزایش خواهد یافت.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند هر بیت‌کوین در سال آینده از بالاترین قیمت سال 2013 که حدود 1100 دلار بود به شدت بالا برود و در سال بعدتر نیز این روند ادامه پیدا کند و در انتهای سال 2017 به 4400 دلار برسد. 

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219