#
#
اخبار اقتصادی بورس

شرکت‌های ریلی با خروج واگن‌های فرسوده مخالف‌اند

شرکت‌های ریلی با خروج واگن‌های فرسوده مخالف‌اند
کد: 30252   تاریخ انتشار :۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱

سرمایه و امکانات فنی لازم برای بازسازی این واگن‌ها را نداریم و علاوه بر این باید مسائل مربوط به تحریم را نیز در نظر گرفت که شرایط تأمین واگن‌ها را سخت کرده است.

به گزارشTSEpress  مدیرعامل راه‌آهن شرقی بنیاد اعلام کرد: شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی درخواست بازنگری در تصمیم راه‌آهن در رابطه با خروج واگن‌های فرسوده را از طریق مذاکره دارند. علیرضا شیخ طاهری بر مخالفت شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با روش راه‌آهن تأکید کرد و گفت: شرکت‌ها درخواست بازنگری در تصمیم راه‌آهن را دارند و در این رابطه مهلتی برای خروج واگن‌های فرسوده نمی‌خواهیم.

او در ادامه گفت: فارغ از این‌که خروج این تعداد واگن از شبکه ریلی مبانی فنی و حقوقی درستی دارد یا خیر، در هیچ کجای دنیا واگن‌ 30 ساله از رده خارج نمی‌شود.شیخ طاهری گفت:‌ با اجرای برنامه راه‌آهن برای خروج واگن‌های فرسوده از شبکه ریلی، ‌10 دستگاه از واگن‌های بن‌ریل تحت تأثیر این برنامه قرار می‌گیرند.

مدیرعامل راه‌آهن شرقی بنیاد به  اظهارات معاون امور ناوگان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره خروج حدود 400 واگن فرسوده از شبکه ریلی کشور تا پایان تیر 97 اشاره کرد و گفت: با اجرای تصمیم راه‌آهن 40 درصد از ناوگان ریلی خارج می‌شود.

شیخ‌طاهری تأکید کرد: سرمایه و امکانات فنی لازم برای بازسازی این واگن‌ها را نداریم و علاوه بر این باید مسائل مربوط به تحریم را نیز در نظر گرفت که شرایط تأمین واگن‌ها را سخت کرده است.

او به نزدیک بودن پیک سفرهای تابستانی  و استفاده از قطار برای اقشار متوسط جامعه اشاره کرد و گفت:  با توجه به اوج سفرهای ریلی در تابستان به نظرم راه‌آهن باید در تصمیم خود برای خروج واگن‌های فرسوده تجدیدنظر کند. شیخ طاهری گفت: ایمنی دلیل اصلی خروج این واگن‌ها اعلام‌شده، اما طی 30 سال گذشته کدام‌یک از سوانح ریلی ناشی از فرسوده بودن ناوگان بوده است.

مدیرعامل راه‌آهن شرقی بنیاد گفت:  نمایندگان بخش ریلی شیوه راه‌آهن برای خروج واگن‌های فرسوده را قبول ندارند و انجمن صنفی درخواست بازنگری در تصمیم راه‌آهن از طریق مذاکره را دارد.

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.