#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش تولید ۳ برابر و کاهش ۷ برابری مصرف آب در فولاد مبارکه اصفهان

افزایش تولید ۳ برابر و کاهش ۷ برابری مصرف آب در فولاد مبارکه اصفهان
کد: 32047   تاریخ انتشار :۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴

مدیرعامل فولاد مبارکه با اعلام تولید نیمی از فولاد ایران توسط این شرکت بورسی از افزایش ۳ و کاهش ۷ برابری تولید و مصرف آب طی ۱۷ سال خبر داد.

به گزارش TSEpress حمیدرضا عظیمیان در مراسم روز ملی کیفیت گفت: فولادمبارکه با تولید بیش از ۱۰ میلیون تن، نیمی از فولاد ایران را تولید می کند و بزرگترین بنگاه صنعتی محسوب می شود که با سرمایه اسمی ۷۵۰۰ میلیارد تومانی دارای ارزش روز بازار سهام ۴۵ هزار میلیارد تومانی است.
  • وی با اشاره به اختصاص یک و سه درصد تولید ناخالص ملی و بخش صنعت به فولاد گفت: این شرکت بورسی سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان سود خالص داشت و سالانه حدود هزار میلیارد تومان مالیات می دهد و در حفظ سهم۵۰ درصدی بازار، برای جلب رضایت مشتریان تلاش می کند.
  • این مقام مسئول ادامه داد: درحالی سال ۷۰ مصرف آب برای تولید حدود ۲.۴ میلیون تن ، ۱۶.۴ متر مکعب بود که در حال حاضر با تولید حدود ۷.۶ میلیون تن ، مصرف آب به ۲.۷ مترمکعب رسیده است. به عبارتی دیگر در برابر افزایش تولید ۳ برابری، مصرف آب ۷ برابر کم شده که ناشی از توجه به کیفیت و مسائل زیست محیطی است.
  • عظیمیان با اشاره به کسب یکی از معتبرترین جوایز بنیاد کیفیت جهانی در اروپا، افزود: با توجه به مسائل زیست محیطی و خشکسالی، بازیافت آب در صدر برنامه ها قرار دارد.

بازار سرمایه   بورس تهرن   فولاد   فولاد مبارکه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.