#
#
اخبار اقتصادی بورس

بازگشایی بسته پیشنهادی قیمت خودرو در هیات دولت

بازگشایی بسته پیشنهادی قیمت خودرو در هیات دولت
کد: 32223   تاریخ انتشار :۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز «بسته پیشنهادی قیمت خودرو» را که اوایل هفته جاری در جلسه شورای مشورتی این وزارتخانه به تصویب رسید، به هیات دولت می‌برد.

به گزارش TSEpress آن طور که یک منبع آگاه در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، در جلسه امروز هیات دولت، بسته پیشنهادی وزارت صنعت درباره قیمت خودرو، باز خواهد شد تا تصمیم نهایی در مورد آن گرفته شود. به گفته وی، رضا رحمانی وزیر صنعت در جلسه امروز هیات دولت جزئیات بسته موردنظر را تشریح خواهد کرد تا شاید بتواند نظر موافق رئیس‌جمهوری و اعضای کابینه را در مورد آن اخذ کند.
  • هرچند تمام جزئیات این بسته پیشنهادی به بیرون درز نکرده، با این حال گفته می‌شود نظر وزارت صنعت، تعیین قیمت خودروهای داخلی ۵ درصد زیر حاشیه بازار است. البته وزارت صنعت نهایی شدن این موضوع را تکذیب و تنها صحبت از تدوین بسته‌ای پیشنهادی برای قیمت‌گذاری خودرو کرده است. هرچه هست، اگر این موضوع به تصویب برسد، قیمت خودروهای داخلی به نرخ بازار نزدیک خواهد شد و آن طور که فعالان صنعت خودرو می‌گویند، نتیجه آن، حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار و افزایش نقدینگی خودروسازان و قطعه سازان است. خودروسازان همچنین تاکید دارند تعیین قیمت در حاشیه بازار، می‌تواند در درازمدت به نزولی شدن نمودار قیمت خودروها بینجامد. در این شرایط، باید منتظر ماند و دید هیات دولت با بسته پیشنهادی وزارت صنعت درباره قیمت خودرو موافقت می‌کند یا تصمیم دیگری در این مورد گرفته خواهد شد. این در شرایطی است که گفته می‌شود رئیس‌جمهوری موافق افزایش قیمت خودرو (در حاشیه بازار) نیست.

بازار سرمایه   بورس تهران   خودرو   سایپا   

نظرات(3)

  1. میرمحمودحسینی گفت:

    چراهمیشه ضرربه سهامداران بایدبرسد.چرادولت بیکفایت ازجیب خود هزینه نمیکند ومثلا مالیات برارزش افزوده رااز دوش خریدار برنمی دارد.صنعت خودرو دارای مدیران بیکفایت ومازادنیرووتحریمهاودولت بی تدبیر است وتمام اینها برای متلاشی شدن صنعت خودرو کافیست.

  2. حسن جلالی گفت:

    افزایش قیمت خودرو مطمئنا یک شوک شدید دیگری به اقتصاد و باعث تشدید تورم در جامعه می شود. آیا بهتر نیست خودرو سازان با بهبود تکنولوژی تولید و کاهش هزینه های اضافی زیادی که دارند موجب سود آوری شرکت هایشان باشند نه با تشدید تورم در جامعه متاسفانه همیشه سود این شرکتها تنها از طریق افزایش قیمتها بوده است! آن هم نه به نفع سهامداران حقیقی آنها

  3. نما گو گفت:

    هر موقع دولت یا شرکت های دولتی یا وابسته به دولت کم آوردند دست کردن به جیب مردم اگر قرار بود قیمت خودرو بالا بره چرا این مقدار پیش فروش شد پس عمدی در کار بوده ظلم نکنید

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.